Znajdziesz mnie tutaj:

Jak zakończyć toksyczny związek?

  • 4 min czytania
jak zakończyć toksyczny związek

W życiu niektórych kobiet zdarzają się takie momenty, gdy okazuje się, że tkwią one w związku z toksycznym mężczyzną. Uczucie, które początkowo połączyło dwoje ludzi, z czasem pozwala im na pokazanie swojego prawdziwego oblicza. Przychodzi moment, gdy czas poszukać pomocy i zastanowić się, jak zakończyć toksyczny związek.

Spis treści:

Jak zerwać toksyczny związek?

Osoba toksyczna ma skomplikowaną osobowość, na którą duży wpływ wywiera zaniżone poczucie własnej wartości. Wynika to z wielu różnych doświadczeń. Kończenie związku z toksyczną osobą nie jest łatwe, wymaga dużej odwagi i determinacji. Pamiętaj jednak, że walczysz o siebie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak skończyć toksyczny związek i odejść od partnera, wprowadź w życie poniższe wskazówki.

jak skończyć toksyczny związek

Kończenie związku z toksyczną osobą nie jest łatwe, wymaga dużej odwagi i determinacji.

Podejmij przemyślaną decyzję

Rozstanie nigdy nie jest proste, a rezygnacja ze związku z toksycznym partnerem jest szczególnie trudna. Twoja decyzja musi być przemyślana. Wyobraź sobie nowe życie bez obecnego partnera. Jak się czujesz? Zastanów się, czy mogłabyś sama zakończyć toksyczny związek, pomoc jest możliwa, jeśli tylko uznasz, że tego potrzebujesz. Pomyśl o tym, co by Ci pomogło, aby rozstanie z toksycznym partnerem przebiegło płynnie.

Sprawdź swoje możliwości

Zanim postanowisz odejść, przemyśl to, gdzie i z kim będziesz mieszkać, z czego się utrzymasz. To są bardzo ważne aspekty zapewniające stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Często to właśnie są powody, dla których ludzie tkwią w danej relacji i nie potrafią zakończyć chorego związku.

A tymczasem prawda jest taka, że jesteś zdolna do tego, by zadbać o siebie i swoje zabezpieczenie. Musisz tylko w siebie uwierzyć! Zanim jednak to nastąpi, zastanów się, jak zorganizować swoje życie po rozstaniu.

Zaplanuj wszystko bardzo dokładnie

Skorzystaj z metody planowania – zapisz na kartce poszczególne kroki, z jakimi będziesz musiała się zmierzyć po odejściu od toksycznego faceta. Dobrze przemyślana strategia działania pomoże Ci nie wpaść w panikę w trudniejszych momentach, a tym samym uchroni Cię przed tym, by nie wpaść z deszczu pod rynnę.

  • Zaplanuj wstępnie swój pierwszy miesiąc w nowej rzeczywistości bez partnera.
  • Otocz się różnymi zajęciami i ludźmi, abyś jak najrzadziej była w tym okresie sama.
  • Wypisz na kartce wszystkie powody, dla których chcesz tego rozstania.
  • Wypisz wady partnera i czytaj je za każdym razem, gdy nastąpi kryzys w emocjach i poczujesz zwątpienie.
toksyczny związek pomoc


Dobrze przemyślana strategia działania pomoże Ci nie wpaść w panikę w trudniejszych momentach […]

Bądź otwarta na pomoc innych

Pamiętaj, że nie jesteś sama. Masz wokół siebie ludzi życzliwych i gotowych przyjść z pomocą. Rozejrzyj się. Ich wsparcie będzie Ci teraz potrzebne. Nie bój się prosić o pomoc. Każdy ma czasem w życiu trudniejszy moment i potrzebuje się na kimś oprzeć. To nic złego.

Informując bliskich o swojej decyzji, zwiększysz szansę nie tylko na to, by zakończyć związek toksyczny, ale przede wszystkim na to, by wytrwać w swojej decyzji i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Poznaj moją autorską Metodę Przyciągania Bratniej Duszy, która pomogła mnie oraz setkom innych kobiet odnaleźć w życiu miłość i stworzyć piękny, trwały związek

Bądź dzielna i silna

Zatem jak zerwać toksyczny związek?

Uzbrój się w cierpliwość i postaraj się zachować spokój. Wszystkie Twoje kroki muszą być przemyślane. To rozstanie nie jest łatwe, ale jest możliwe. Możesz się uwolnić, czeka Cię jednak sinusoida emocji. Musisz być gotowa. Będziesz się mierzyć nie tylko z własnymi emocjami, ale także z emocjonalnymi rozgrywkami ze strony porzuconego partnera. Może się pojawić z jego strony szantaż emocjonalny, szczególnie jeśli w grę wchodzą dzieci. Nie poddawaj się, bądź dzielna i silna. Pamiętaj, że robisz to dla siebie!

Porzuconej stronie nigdy nie jest łatwo zaakceptować odejście partnera. Tym bardziej toksyczny facet będzie chciał wpłynąć na zmianę Twojej decyzji. Będzie gotowy do sięgnięcia po różne środki, by tylko osiągnąć ten cel. Będzie dzwonił, nagabywał, prosił o powrót. Będzie zapewniał o zrozumieniu sytuacji. Pojawi się też obietnica zmiany.

Pamiętaj jednak, że był to toksyczny związek, pomocna w tym momencie będzie dla Ciebie wcześniej sporządzona lista. Sięgnij po nią. Zwróć się też do rodziny i przyjaciół. Nie jesteś sama. Zawsze miej z nimi kontakt. Informuj, gdzie i z kim się spotykasz dla własnego bezpieczeństwa.

rozwód

Bardzo prawdopodobne, że pojawią się nagabywania, telefony i prośby o powrót.

Podsumowanie

Osoba toksyczna i jej zaburzenia emocjonalne mogą być niebezpieczne, dlatego bądź silna i dzielna. Gdy poczujesz, że jesteś skłonna uwierzyć w poprawę partnera, czytaj kartkę z powodami rozstania. Nie daj się niczym sprowokować. Przez chwilę będzie trudno, ale trud przeminie, a Ty odzyskasz radość i wolność. Nauczysz się doceniać siebie i odzyskasz wiarę w swoją wartość.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zacząć od nowa po rozstaniu, obejrzyj jeden z moich wywiadów. A gdy będziesz gotowa, by przyciągnąć do siebie wymarzonego partnera i stworzyć z nim udany związek, to koniecznie dołącz do kursu Przyciągnij Bratnią Duszę, który jest ku temu najlepszym przewodnikiem.

Kilka słów o autorce

Cześć, nazywam się
Sylwia Wurst

Jestem terapeutą partnerskim i coachem relacji. W swojej pracy korzystam z elementów rozwoju duchowego Theta Healing i Reiki pracując z energią człowieka.

Pomagam uwolnić się od lęków, niewspierających przekonań i wszelkich blokad związanych z miłością i związkami.

Osobiście przeszłam przez trudny rozwód i samotnie wychowywałam dziecko. Dziś jestem mamą pełnoletniego syna i szczęśliwe zakochaną kobietą po 40-tce.

Moje przykre przeżycia przerobiłam w cenne doświadczenie. Teraz chcę podzielić się nim z Tobą.

Poznajmy się lepiej
Udostępnij dalej z miłością: