Znajdziesz mnie tutaj:

Obszar 1: Sposób myślenia

Metoda Przyciągania Bratniej Duszy

Pierwszym obszarem, którym się zajmujemy, jest nasz sposób myślenia, który obejmuje nasze myśli i przekonania dotyczące związków, mężczyzn i nas samych.

Zwrócenie się do naszego sposobu myślenia podczas przyciągania Bratniej Duszy ma kluczowe znaczenie, ponieważ nasze myśli i to, w co wierzymy, że jest prawdziwe, określa, w jaki sposób postrzegamy świat i jakie doświadczenia/mężczyzn przyciągamy podczas randek.

Zabawne (i przerażające) w naszych przekonaniach jest to, że są wielokrotnie potwierdzane.

Możesz myśleć o swoich przekonaniach jak o „kolorowej soczewce”, której używasz do oglądania świata – a jeśli patrzysz na świat przez czerwoną soczewkę, świat będzie wydawał się czerwony. To samo dla zielonego, niebieskiego lub żółtego.

Na przykład, jeśli wierzysz, że relacje są trudne, to przekonanie zostanie potwierdzone w twoich randkach i doświadczeniach związanych z relacjami.

Jeśli wierzysz, że mężczyźni są samolubni i po prostu chcą seksu, najprawdopodobniej przyciągniesz takich mężczyzn, którzy chcą tylko seksu, i znowu po prostu potwierdzisz swoje przekonanie.

Z technicznego punktu widzenia nazywa się to „efektem potwierdzenia” i oznacza, że ​​zawsze znajdujemy to, czego szukamy.

Jak widać, może to być niebezpieczna i samospełniająca się przepowiednia. Wielu z nas nigdy nie jest w stanie wyjść ze swoich przekonań i kwestionować je, po prostu dlatego, że nie jesteśmy świadomi, że posiadamy „ograniczające przekonania”, które w rzeczywistości nam nie służą.

Studium przypadku:

Weźmy jako przykład przypadek mojej klientki Patrycji. Jest nauczycielem mieszkającym w Warszawie.

Podczas jednej z naszych pierwszych prywatnych sesji odkryłam, że mocno wierzyła, że ​​nie ma „dobrych, samotnych mężczyzn”. To historia, którą opowiadała sobie każdego dnia, tak często, że wydawało jej się to prawdą.

Teraz nie powinno dziwić, że trudno jej było również przyciągać dobrych, samotnych mężczyzn, a jej wiara była wielokrotnie potwierdzana przez jej doświadczenia randkowe.

Kiedy przyszła do mnie, szczerze zapytałam ją, co chce osiągnąć pracując ze mną.

Powiedziała, że ​​chce przyciągnąć dobrego, kochającego, samotnego mężczyznę i wyjść za mąż.

Następnie zapytałam ją, czy mogłaby zobaczyć, jak jej przekonanie („Nie ma dobrych samotnych mężczyzn”) jest całkowicie sprzeczne z jej celem – „Chcę przyciągnąć dobrego mężczyznę i wyjść za mąż”.

Pokazałam jej z miłością, że jeśli nadal będzie wierzyć, że nie ma dobrych samotnych mężczyzn, jej cel był statystycznie niemożliwy do osiągnięcia.

To jakby powiedzieć „Mam ochotę na jabłko, ale jabłka nie ma”!

Więc co z tego można wywnioskować?

Powinnaś przestać chcieć to jabłka, bo i tak nigdy go nie będziesz mieć! Rozumiesz?

W ten sam sposób jedynym logicznym wnioskiem, jaki możesz wyciągnąć z przekonania („Nie ma dobrych, samotnych mężczyzn”) jest to, że NIE MOŻESZ mieć swojego niesamowitego mężczyzny i związku.

Jako samotna kobieta, która chce przyciągnąć swoją bratnią duszę, dla Patrycji był to kluczowy moment, aby zobaczyć, jak trzymanie się tego sposobu myślenia i wiary wcale nie służyło jej osiągnięciu celu.

Jej życie zmieniło się w tym momencie, kiedy zdała sobie sprawę, że to „tylko ograniczające przekonanie” i mogła po prostu ZDECYDOWAĆ, aby je zmienić.

Mogła wybrać, by uwierzyć w coś innego, w coś, co byłoby bardziej podnoszące na duchu i wzmacniające, co faktycznie wesprze jej ducha i zwiększy jej szanse na przyciągnięcie Bratniej Duszy.

Pomogłam więc Patrycji „przeformułować” jej ograniczające przekonanie we wzmacniające przekonanie:

„Jest mnóstwo dobrych, samotnych mężczyzn, którzy chcą dać mi zaangażowanie, którego pragnę”.

O wiele lepiej jest uwierzyć, że istnieją dobre i soczyste jabłka, kiedy chcesz je dla siebie, prawda?

Patrycja jest dziś w szczęśliwym małżeństwie i oczywiście to jedno przekonanie nie było jedyną rzeczą, nad którą pracowała. Jednak spowodowało to znaczną zmianę w sposobie, w jaki postrzegała świat mężczyzn i ogromnych możliwości, które się w nim kryły.

Przeszła od poczucia niedostatku („brak dobrych mężczyzn”) do poczucia obfitości („mnóstwo dobrych mężczyzn”), co zwiększyło jej pewność siebie, sprawiło, że zobaczyła, że ​​ma wybór, i faktycznie sprawiło, że „przyciągnęła” do siebie takiego mężczyznę.

Własnymi słowami Patrycji:

Po prostu wierząc, że jest tak wielu dobrych, samotnych mężczyzn, zaczęłam widywać ich więcej wokół siebie. Są wszędzie! W sklepie, w poczekalni biznesowej na lotnisku, siedząc obok mnie w restauracji, proponując mi otwarcie drzwi lub pomoc z walizką. Jestem zdumiona, że po prostu nie widziałam ich wcześniej, ponieważ nie wierzyłam, że istnieją.

Oto siła przekonań! A to jest tylko JEDNO ograniczające przekonanie, które przedstawiłam tutaj w celach demonstracyjnych.

W rzeczywistości każdego dnia tak wiele myśli, w które wierzymy, że są prawdziwe, jest w rzeczywistości tylko „ograniczającymi” przekonaniami, które nie służą nam w procesie przyciągania Bratniej Duszy i faktycznie odpychają ją od nas.

Dlatego przezwyciężenie naszych ograniczających przekonań jest jednym z pierwszych podstawowych obszarów, z którymi zwracam się do moich klientów i pomagam im zbudować solidny, silny fundament mentalny, który jest niezbędny do przyciągnięcia ich wielkiej miłości.

Szybkie ćwiczenie dla Ciebie:

Poświęć dziś 20 minut i zapisz wszystkie negatywne przekonania (powtarzające się historie, które sobie opowiadasz), gdy myślisz o następujących 3 rzeczach:

  • O sobie samej (np. „Nie nadaję się do związków”).
  • O mężczyznach (np. „Mężczyźni są tacy skomplikowani i samolubni”).
  • O relacjach (np. „To taka ciężka praca”).

To będzie odkrywcze ćwiczenie i pokaże ci kolory, z jakimi teraz patrzysz na siebie, mężczyzn i związki, oraz jakie przekonania musisz przeformułować na pozytywne, aby w pełni wkroczyć w swoją najlepszą energię i moc jako kobieta.