Znajdziesz mnie tutaj:

Obszar 3: Pokonywanie lęków związanych z intymnością

Obawy związane z intymnością — to obszar, w którym wiele moich klientek miało problemy i naprawdę wierzę, że mnóstwo niesamowitych, silnych kobiet może pozostać samotnymi, jeśli nie rozpoznają swoich lęków związanych z intymnością i nie przezwyciężą ich podczas randkowania.

Czym więc są obawy o intymność?

Są to lęki, które pojawiają się za każdym razem, gdy związek zaczyna się urzeczywistniać lub mężczyzna wydaje się być tobą bardzo zainteresowany, a ty chcesz go odepchnąć.

Lęki związane z intymnością mogą być zróżnicowane w zależności od naszych doświadczeń z dzieciństwa i doświadczeń, które mieliśmy w naszych przeszłych związkach, które wpływają na naszą obecną perspektywę.

Te obawy mogą wyglądać tak:
  • Zaczynasz się bać bliskości i być wkurzona lub zirytowana na dobrego człowieka, który chce się zbliżyć i zbudować z tobą coś poważnego.
  • Mówisz, że chcesz zbudować poważny związek, ale kończysz na sypianiu z mężczyzną na bardzo wczesnym etapie randkowania, ponieważ boisz się, że rozwinie się prawdziwe zaangażowanie.
  • Uczucie strachu przed byciem widzianym za to, kim jesteś. Boisz się, że zobaczy twoje niedoskonałości i nie pokocha cię za to – klasyczny i prawdziwy strach przed intymnością.
  • Boisz się, że zostaniesz przez niego odrzucona lub opuszczona, teraz gdy się do niego przywiązujesz? Tutaj twoje obawy o intymność sprawią, że będziesz chciała znaleźć powody, by go odrzucić, zanim on będzie mógł odrzucić ciebie.

Czy możesz się z tym utożsamić?

Jeśli tak, to wiedz, że nie jesteś jedyna. Wiele moich klientek (zwłaszcza silnych i odnoszących sukcesy) również się z tym zmaga.

Studium przypadku:

Moja prywatna klientka Kasia, dyrektor dużej znanej firmy z Warszawy, podczas jednej z naszych sesji, uświadomiła sobie, że ​​ma powtarzający się wzorzec „wynajdywania wad” i szukania męskich niedoskonałości w swoich związkach. Jej chłopak Mariusz mimo, że był przystojny, inteligentny i robił wszystko, co mógł, aby była szczęśliwa i naprawdę się o nią troszczył, zacząć rozważać zakończenie związku.

Kasia wyznała, że ​​miała nawet historię oddawania pierścionków oświadczeniowych, ponieważ po prostu nie mogła znieść bycia z mężczyzną, który był „w niej”.

To właśnie wtedy, gdy ten wzór zaczął się powtarzać u jej obecnego partnera, postanowiła się ze mną skontaktować.

Opowiedziała, jak czuła do niego ogromny pociąg na początku, ale teraz, gdy wie, że naprawdę ją lubi, ponownie szukała wszelkich powodów, by sabotować związek.

Nagle ciągle się kłócili, bo nie mogła się powstrzymać od krytykowania go i narzekania na związek i jego wady.

W tamtym czasie na sesji ta biedna kobieta płakała; jej lęki wydawały się w tym momencie tak potężne.

Dziś jednak jest szczęśliwie zaręczona z tym samym mężczyzną i nie może uwierzyć w swoje szczęście i bezpieczeństwio, które odnalazła, gdy postanowiła przezwyciężyć swoje lęki związane z intymnością i pozwolić na miłość tego mężczyzny.

Oczywiście musieliśmy głęboko pracować, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie były jej obawy i skąd się wzięły.

Na przykład: odkryliśmy, że jedną z rzeczy, których się bała, było to, że nie pokocha jej, gdy dowie się o jej przewlekłej chorobie, więc odepchnęła go.

Chcę jednak, abyś wiedziała, że lęki związane z intymnością są czymś normalnym i bardzo ludzkim doświadczeniem.

Pojawiają się u najlepszych i najmądrzejszych z nas i mogą pojawić się na każdym etapie romantycznego związku, niezależnie od tego, czy dopiero spotykasz się z mężczyzną, czy jesteś z nim w związku małżeńskim od lat.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją profesjonalne narzędzia i techniki, które mogą pomóc ci radzić sobie z tymi lękami, i że te lęki można przezwyciężyć odpowiednią pomocą i wskazówkami.

Wielu kobietom udało się przezwyciężyć swoje lęki i obawy, ty też możesz!

Ten obszar jest do opanowania i może odmienić grę w twoim życiu miłosnym, doświadczeniach randkowych i w procesie przyciągania Bratniej Duszy.