Znajdziesz mnie tutaj:

Kategoria Lekcja 4-typy

Na zakończenie

Bądź odważna!

Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom będziesz bardziej odważna w swoich działaniach, a jednocześnie bezpieczna w kroczeniu drogą miłości.

Wiesz już, z jakim typem mężczyzn związki bywają trudne i po czym je rozpoznać. Doskonale sobie poradzisz, jeśli wejdziesz w relację z takim mężczyzną bądź jeśli już taką tworzysz.

Jestem pewna, że jako kobieta świadoma dobrze zagospodarujesz tę wiedzę i stworzysz w swoim życiu wartościową relację.

Dziękuję Ci za czas spędzony razem ze mną.

Rozdział 4

Czwarty typ mężczyzny – KAWALER

Młody czy stary nie ma tu żadnego znaczenia, ponieważ kawaler to mężczyzna, który z pewnych względów nie garnie się do relacji, deklaracji i związków. To zazwyczaj nieśmiały, ale poukładany mężczyzna, który ma tendencję do pedantyzmu. On po prostu lubi swój świat i ciężko mu wyobrazić sobie, aby ktoś inny miał ten świat zaburzyć.

Po czym poznać, że mężczyzna jest typem kawalera?

Miejsce, w którym mieszka

Zanim zdecydujesz się na bliższą relację z tym panem, zobacz, jak wygląda miejsce, w którym mieszka. To, w jaki sposób urządzone jest jego mieszkanie, może Ci bardzo dużo o nim powiedzieć i zdradzić jego przyzwyczajenia.

Większość samotnych mężczyzn nie ma wielkiej kolekcji mebli. Jeśli zauważyłaś, że w jego mieszkaniu czy pokoju znajduje się krzesło, konsola do gier, fotel, stolik i można jeszcze dorzucić rozkładane krzesełko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas oglądania telewizji nigdy nie musiał dzielić swojej przestrzeni z inną kobietą. Może nawet nie zdaje sobie sprawy, że przydałaby mu się duża, wygodna i rozkładana kanapa. Dzieje się tak, ponieważ „wiecznemu chłopcu” odpowiada jego kawalerka i nie zamierza jej zamienić na nic innego.

Nie zna się na kobiecych preferencjach

Nie wie, co sprawia kobiecie radość, ponieważ nie ma z nimi doświadczenia. Nie ma pojęcia, jakie drinki uwielbiają kobiety, jakie czasopisma i książki najchętniej czytają. Nie rozumie ich nastrojów. To może oznaczać, że wolny czas spędza sam albo z kolegami. Prawdopodobnie z powodu swojej nieśmiałości nie spędzał wiele czasu w damskim towarzystwie, przez co nie udało mu się poznać naszych przyzwyczajeń i gustów.

W jego kuchni brak wina

Jeśli mężczyzna, którego poznajesz, nigdy nie zaproponował Ci kolacji, nie zaprosił na lampkę wina, nie wspominał też w Twojej obecności o wspólnej kolacji z inną dziewczyną przy winie, a w jego kuchni można znaleźć tylko piwo i inne mocniejsze trunki, jest to kolejna przesłanka dla Ciebie, która może być znakiem, że masz do czynienia z kawalerem.

Mówi, że ma wiele koleżanek, ale Ty nigdy żadnej nie spotkałaś

Mężczyzna, który potrafi utrzymać przyjaźń z kobietą, to prawdziwy skarb. Jeśli jednak wszystkie jego przyjaciółki mają jedynie status koleżanek albo istnieją tylko w wirtualnym świecie, to może oznaczać, że prawdopodobnie nie radzi sobie z dziewczynami w realnym życiu. Może mieć zaniżone poczucie własnej wartości, a tym samym brakuje mu odwagi, aby zaprosić dziewczynę do kina czy na kolację.

Ucieka od kuchni

Nawet samotny kawaler, który często spożywa mrożoną pizzę czy inne gotowe dania, potrafi bardzo dobrze przyrządzić choćby jeden samodzielny posiłek. Jeśli natomiast Twój kandydat kompletnie nie umie gotować, nie garnie się do kuchni i w ogóle nie stara się tego zmienić, to może oznaczać tylko jedno – brak doświadczenia w relacjach damsko-męskich, a tym samym brak jakiegokolwiek imponowania Tobie.

Zazwyczaj jest tak, że kiedy mężczyzna poznaje kobietę, to siłą rzeczy chce jej zaimponować, aby ją zdobyć. I nawet jeśli nie jest super kucharzem, to zrobi wszystko, co w jego mocy, abyś pokochała jego jajecznicę czy naleśniki.

Jego grono to sami faceci

Żadne z jego zainteresowań nie ma nic wspólnego z kobiecym światem. Jego życie jest całkowicie zdominowane przez środowisko mężczyzn – wędkowanie, sporty ekstremalne, boks, piłka nożna, wyścigi samochodowe, astronomia, koncerty i tym podobne zajęcia. Niechętnie wychodzi do teatru czy kina, nie obcuje z kulturą. Jednym zdaniem nie ma zielonego pojęcia o kobietach albo ma spaczone wyobrażenie o płci przeciwnej, ponieważ z braku własnych doświadczeń przyjmuje do siebie wszystko, co mówią na temat kobiet jego koledzy i właśnie na tej podstawie buduje swoje zdanie o kobietach.

Na drugie imię ma NIEŚMIAŁY

Problemem, z jakim zazwyczaj mierzy się w życiu, jest jego nieśmiałość. To mężczyzna, którego ładne kobiety po prostu paraliżują. Bojąc się, że nie sprosta wymaganiom kobiety, nie potrafi sam zrobić pierwszego kroku. Panicznie boi się porażki, odrzucenia i ewentualnego rozstania. Jego strach jest silniejszy niż pragnienie bliskości. I to właśnie dlatego do tej pory nie udało mu się zbudować poważnego związku.

Jeśli stanęłaś na drodze tego typu mężczyzny, znasz już wszystkie za i przeciw związane z byciem z taką osobą. Kto wie, może właśnie Ty jesteś kobietą, która będzie w stanie otworzyć jego męskie serce i wprowadzi go w świat prawdziwej miłości?

Rozdział 3

Trzeci typ mężczyzny – CHOLERYK

Ten rodzaj mężczyzny to zazdrośnik i zdradę kobiety widzi nawet we śnie. Jest zazdrosny o każdy, nawet niewinny uśmiech wysłany innemu mężczyźnie, o każde zamienione słowo. Spóźnienie kobiety wywołuje u niego falę domysłów, podobnie jak nieodpisywanie na wiadomość przez dłuższy czas.

Życie z nim polega na nieustannym tłumaczeniu się i przepraszaniu, co zresztą i tak niczego nie wyjaśnia. Dla tego typu mężczyzny liczy się tylko jego prawda. A prawdą jest, że nawet ze świętej zrobiłby kobietę upodloną.

Po czym poznać choleryka?

Choleryk to z jednej strony osoba, która mogłaby być idealnym partnerem w życiu czy szefem w pracy, ponieważ ma mnóstwo świetnych cech. Potrafi być energiczny, dynamiczny, świetnie zorganizowany, bardzo konkretny, błyskawicznie podejmujący decyzje. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, nawet gdy musi płynąć pod prąd. Działa szybko i skutecznie, bez problemu osiąga stawiane sobie cele. Zaraża innych swoim optymizmem i entuzjazmem. Jednak w życiu osobistym zbyt często biorą nad nim górę jego słabości, które wynikają z obniżonego poczucia wartości. Wtedy mężczyzna broni swojej pozycji i tego, aby nikt go nie zdemaskował, wybuchając gniewem w stronę najbliższych.

Jak więc żyć z takim typem człowieka?

Oto krótka instrukcja obsługi choleryka:

1. Konfliktów z cholerykiem nie da się uniknąć

Trzeba więc robić swoje jak najlepiej, bo życie u boku furiata to i tak chodzenie po polu minowym. Nie przewidzisz, kiedy staniesz na minę i doprowadzisz do wybuchu, więc nie ma co ustępować za każdym razem, bo to i tak nie zapobiegnie konfliktom. Staraj się być sobą, mieć swoje zdanie, lecz nie afiszować go, zwłaszcza w towarzystwie. Pozwól, aby choleryk grał pierwsze skrzypce, bo to dla niego bardzo ważne. Gdy natomiast zacznie przeginać i zachowywać się względem Ciebie w sposób nieodpowiedni, nie bierz tego personalnie, tylko bądź jak kaczka – pozwól, aby to po Tobie spłynęło. Swoje zdanie wyrazisz mu w odpowiednim czasie, gdy jego emocje opadną.

2. Kiedy choleryk wpadnie w szał, nie warto podejmować z nim dyskusji

Nie wolno wtedy ani przepraszać i kajać się za niepopełnione błędy, ani też negować jego zdania, bo to rozwścieczy go jeszcze bardziej. Pamiętaj, aby w takich sytuacjach zachować spokój, a gdy atak furii przejdzie, wtedy spokojnie przedstaw mężczyźnie swój punkt widzenia.

3. Zadawaj pytania, zmuszając go do myślenia

W dyskusjach z cholerykiem warto zadawać pytania, które pokażą mu złożoność danej sytuacji i skłonią do logicznego myślenia. To konkretny i zadaniowy typ mężczyzny, warto więc skierować jego energię na produktywne tory, a nie na ślepą furię.

4. Nie zaniedbuj własnych potrzeb i miej swój świat

Jedną z taktyk choleryka, która daje mu poczucie bezpieczeństwa, jest odizolowanie partnerki od życia, które dotąd wiodła. Jeśli okażesz w tym względzie słabość, choleryk zdominuje wasz związek, a Ty z czasem utracisz całą swoją wewnętrzną radość życia. Dbaj o swój świat, jakim jest Twoja rodzina, znajomi, miejsce pracy czy też hobby. Dzięki temu będziesz miała odskocznię od scen zazdrości i tym podobnych sytuacji ze strony partnera.

5. Nie pozwól sobą manipulować

Choleryk ma tendencję do manipulacji, a co za tym idzie może dość szybko sprawić, że zaczniemy podupadać na duchu, wątpić w siebie, w swoje umiejętności i osiągnięcia. W konsekwencji możesz nawet uznać, że miał prawo w taki sposób Cię potraktować, skoro jego zdaniem zaparzenie dobrej herbaty jest ponad Twoje siły. I chociaż chodziło mu o to, by pokazać Ci, że to on robi najlepszą herbatę, możesz się w tym pogubić i któregoś razu nie mieć sił, by się z tego podnieść. Dlatego nigdy nie izoluj się od swoich znajomych. Zawsze miej wokół siebie grono ludzi, którzy być może nie zdołają Cię obronić przed zachowaniem choleryka, jednak zawsze wesprą na duchu i będą Twoją siłą w trudniejszych dniach.

Rozdział 2

Drugi typ mężczyzny – PIOTRUŚ PAN

Innymi słowy niepoprawny marzyciel, wieczny chłopiec.

Wiele kobiet układa sobie życie ze wspaniałymi, dojrzałymi i odpowiedzialnymi partnerami, jednak są też takie, które co rusz trafiają na mężczyzn bujających w obłokach.

Jak rozpoznać syndrom „Piotrusia Pana”?

Jak pewnie wiesz, Piotruś Pan to postać fikcyjna. Jest nią chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć, wolał się beztrosko bawić i przeżywać fantastyczne przygody. Na syndrom „Piotrusia Pana” cierpi mężczyzna, którego przeraża odpowiedzialność, obowiązki, który nie ma ochoty pracować, zarabiać pieniędzy i zakładać rodziny – jednym zdaniem nie chce dorosnąć i wziąć odpowiedzialności za swoje życie.

Zdecydowanie bardziej cieszy go życie oparte na beztrosce i dobrej zabawie. Ma świadomość, że dorosłość wiąże się ze zobowiązaniami, troską o innych oraz licznymi problemami, z którymi nie ma ochoty się mierzyć. Ma tendencję do uciekania przed odpowiedzialnością i życia chwilą, jednak (podobnie jak dziecko) szybko się nudzi i zmienia zdanie. Od swojej partnerki oczekuje, że będzie dla niego opiekunką i matką, która zaakceptuje wszystkie jego wady i słabości. Będzie zawsze gotowa, aby wszystko mu wybaczyć i przyjąć go z powrotem, gdy ten zagubi się w swoich wybrykach.

Wiele kobiet przeżywa bolesne rozczarowanie, spotykając niedojrzałego mężczyznę. Niepoprawny marzyciel na początku znajomości potrafi być niezwykle uwodzicielski i czarujący. Organizuje spontaniczne randki, rozpieszcza swoją ukochaną i pozwala jej wierzyć, że życie z nim przypomina bajkę. Niestety nie da się wiecznie funkcjonować w świecie romantycznych uniesień. Po fazie radosnych, wypełnionych zabawą początków przychodzi czas, kiedy relacja zderza się z rzeczywistością. Okazuje się wtedy, że książę z bajki nie wie, skąd biorą się chleb oraz papier toaletowy, nie zawiezie też samochodu na przegląd i nie będzie pamiętał o terminie zapłaty abonamentu za Internet.

Wbrew pozorom „Piotruś Pan” nie zawsze unika poważnych związków. Choć dla dojrzałej, odpowiedzialnej osoby małżeństwo jest niezwykle ważnym zobowiązaniem, dla dorosłego dziecka kojarzy się ono przede wszystkim z porywami namiętności, przyjemnością oraz zabawą. Niedojrzali mężczyźni często decydują się na ślub pod wpływem chwilowego impulsu, upatrując w tym wydarzeniu przede wszystkim wyjątkowego, romantycznego przeżycia. Nie do końca zdają sobie sprawę z tego, z jakimi oczekiwaniami wiąże się związek małżeński i nie mają najmniejszego zamiaru ich spełniać.

Życie z taką osobą nie jest łatwe. Nie można na niej polegać, ponieważ nie będzie w stanie zrobić domowych zakupów, nie zapłaci rachunków ani nie będzie pamiętała o umówionym spotkaniu. W takiej sytuacji wszystkie obowiązki i cała odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie domu spadnie na partnerkę. Będzie ona w tej relacji bardziej rodzicem dla swojego małżonka aniżeli partnerką.

Czy związek z „Piotrusiem Panem” zawsze jest drogą przez mękę?

Niekoniecznie, ponieważ jest wśród nas, kobiet, mnóstwo osób o bardzo rozwiniętym instynkcie opiekuńczym, którym nie będzie przeszkadzała asymetria w relacji. Taka kobieta może rozczulać się nieporadnością partnera i z radością się o niego troszczyć. Dzięki temu podejściu zarówno partner, jak i ona, będą czuli się ważni i potrzebni w swoich rolach w tym związku. Idylla tej relacji potrwa do momentu, w którym z jakiegoś powodu, na przykład w wyniku choroby lub tragedii życiowej, dojdzie do zamiany ról i to kobieta będzie potrzebować wsparcia. Wówczas wyjdzie na jaw, że partner, z którym ułożyła sobie życie, jest kompletnie nieodpowiedni do swojej roli.

Największym jednak kryzysem w życiu „Piotrusia Pana” bywają narodziny dziecka. Powiększenie rodziny oznacza definitywny koniec dzieciństwa, na co on kompletnie nie jest przygotowany. Prawdopodobnie będzie uciekał przed obowiązkami związanymi z opieką nad potomstwem lub będzie je wypełniał wyłącznie wtedy, gdy partnerka pokaże mu je „palcem”, co z czasem może być bardzo męczące.

„Piotruś Pan” chętnie weźmie na siebie zadania związane z dobrą zabawą, ale nie będzie w stanie wyznaczać granic i zapewnić dziecku bezpieczeństwa. W późniejszych latach niejednokrotnie zdarzy mu się zapomnieć o wywiadówce lub o meczu, w którym będzie grało jego dziecko. Pociechy szybko nauczą się, że na takim ojcu nie można polegać.

Czy cierpimy na syndrom „Piotrusia Pana” z własnej winy?

Psychologowie uważają, że źródłem tego rodzaju problemów jest dzieciństwo oraz styl wychowania stosowany przez rodziców. Często bywa tak, że rodzice nie mieli zbyt dużo czasu dla swoich dzieci lub sami byli na tyle niedojrzali, że nie potrafili przekazać im odpowiednich wartości.

Wielu rodziców kocha swoje dzieci, ale robi im krzywdę, rozpieszczając je i chroniąc przed jakąkolwiek odpowiedzialnością. Młodzi ludzie, którzy nie muszą przestrzegać żadnych zasad i nie mają żadnych obowiązków, często wyrastają na nieporadnych, nieprzystosowanych do życia dorosłych. Takie osoby po prostu nie miały odpowiednich warunków do tego, by dojrzeć.

Jak więc żyć z „Piotrusiem Panem” pod jednym dachem?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie wybrać inny obiekt zainteresowań na wspólne życie. Jeśli jednak jesteś już w związku i rozpoznajesz w swoim partnerze duże dziecko, praca nad waszym związkiem będzie wymagała, zwłaszcza na początku, sporo zaangażowania z Twojej strony. Przypadnie Ci rola rodzica, który stawiając wymagania i zasady, konsekwentnie będzie je realizował, tłumacząc jednocześnie z anielską cierpliwością, czemu ich realizacja jest dla waszego związku ważna i jakie będą konsekwencje, jeśli partner złamie te zasady.

Ważne, abyś pokazała partnerowi, że dotrzymywanie umów i odpowiedzialność za pewne rzeczy może być fajna. Pokaż mu plusy bycia dorosłym i nagradzaj go, kiedy się z czegoś wywiąże. Czekają go zmiany, których nie zna, dlatego może odczuwać lęk i trochę się buntować, to normalne. Jako przewodnik po dorosłości możesz stać się dla swojego partnera kimś bardzo ważnym, kogo w swoim czasie odpowiednio doceni i uszanuje.

Rozdział 1

Pierwszy typ mężczyzny – MAMINSYNEK

Krótko mówiąc, to dorosły mężczyzna, którego łączy toksyczna relacja z własną mamą. Nie zawsze jasne są powody, dla których matka nie chce przerwać pępowiny ze swoim dzieckiem. Taka sytuacja nie pozwala mężczyźnie wydorośleć, a tym samym nie jest on w stanie samodzielnie podejmować codziennych decyzji. Jego matka wciąż trzyma nad nim pieczę i uważa, że nie istnieje na świecie kobieta, która mogłaby być wystarczająco dobra dla jej syna.

Życie z takim mężczyzną może być dla jego żony lub partnerki naprawdę trudne. Nie sposób bowiem konkurować z mamą ukochanego, która zawsze będzie dla niego na pierwszym miejscu.

Jak rozpoznać maminsynka?

Nie taki diabeł straszny jak go malują, co oznacza, że nie każda miłość do rodziców powinna być potępiana. Dojrzałe uczucie w stosunku do mamy jest jak najbardziej naturalne – dziwne byłoby, gdyby mężczyzna próbował całkowicie się od niej odciąć. Należy jednak zwrócić uwagę na sygnały alarmujące, dzięki którym szybko rozpoznasz, że relacja matka – syn może być zaburzona.

Kiedy po mężczyźnie widać, że jest maminsynkiem?

 • Jeśli Twój partner z powodu swojej mamy dość często zmienia wasze wspólne plany i to, co wcześniej ustaliliście między sobą.
 • Jeśli nie potrafi zrobić dosłownie nic, a jego matka pierze jego skarpetki, szykuje mu śniadania i dba o wszystkie inne obowiązki domowe.
 • Jeśli mężczyzna w kwestiach spornych zawsze staje po stronie mamy, podważając Twoją opinię.
 • Jeśli na każde, nawet najmniejsze, wezwanie swojej matki reaguje dosłownie jak mały piesek – w sekundę odbiera od niej telefony, jedzie do niej w środku nocy, aby spełniać jej kaprysy, pozostaje z nią w ciągłym kontakcie.
 • Jeśli wszystkie decyzje musi skonsultować z mamą. Radzi się jej, zanim jeszcze zapyta o zdanie Ciebie i pomija Twoją opinię.
 • Jeśli zauważysz, że dość często używa sformułowań: „A mama to…”, „Moja mama robiła to tak…” i innych tego typu wyrażeń.
 • Jeśli matka manipuluje synem, na przykład często wymusza na nim poczucie winy, traktuje go raczej jak swojego partnera niż własne dziecko.
 • Jeśli partner nigdy nie potrafi odmówić matce, nawet wtedy, gdy jej propozycje, żądania czy pomysły nie mają uzasadnienia i miałyby na przykład zrujnować wasze plany.
 • Jeśli mężczyzna swój wolny czas podporządkowuje ukochanej mamie, a ona, jakby nigdy nic, chce towarzyszyć wam podczas wyjść we dwoje albo na wakacjach. Zagarnia wasz czas wolny, bo zawsze musi być gdzieś obok, a mężczyzna wcale nie oponuje, aby to zmienić – wtedy masz do czynienia z maminsynkiem.

I chociaż już wiesz, że cała ta sytuacja nie jest dobra dla żadnej ze stron, trudność powstaje w momencie, kiedy rozpoznajesz w mężczyźnie, którego właśnie spotkałaś i który bardzo Ci się podoba, większość z powyższych zachowań. Może być i taka sytuacja, że jesteś w związku z maminsynkiem, tylko do tej pory nie zauważyłaś tego faktu.

Jak żyć z maminsynkiem? Czy da się go zmienić?

Nie da się ukryć, że gdy mamy do czynienia z facetem uzależnionym od innej kobiety, najprościej byłoby zawczasu wziąć nogi za pas – szczególnie wtedy, gdy on nie widzi problemu i nie wykazuje chęci zmiany. Czasem warto jednak popracować nad związkiem, wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować doprowadzić do tego, by maminsynek zaczął wreszcie przedkładać zdanie swojej partnerki ponad opinię matki.

Jak tego dokonać?

 • Po pierwsze nigdy otwarcie i w sposób agresywny nie krytykuj teściowej. Staraj się również nie atakować partnera za bliskie relacje z mamą.
 • Dąż do tego, by mówić wprost i bardzo konkretnie o swoich oczekiwaniach. Powiedz, na czym Ci zależy, że spędzanie czasu we dwoje jest dla Ciebie ważne, natomiast partner może realizować swój czas z mamą na przykład w każdą niedzielę.
 • Ważne, abyś wyznaczyła mu wymagania i zasady odnośnie waszego związku i życia we dwoje. Wiesz dlaczego Twój mężczyzna tak bardzo stara się sprostać wymaganiom mamy? Bo ona już dawno wyznaczyła mu pewne wymagania i zasady, teraz kolej na Ciebie.
 • Przedstawiaj mu logiczne argumenty. Podkreślaj, że związek to relacja dwóch osób i wszystkie inne powinny być na dalszym planie.
 • Nie staraj się konkurować z matką partnera. Wasza rola jest zupełnie inna. Wszelka rywalizacja nie ma sensu choćby z prostego faktu, że w jego żyłach płynie jej krew. Dlatego, że ona zmieniała mu pieluchy, potrafi ugotować jego ulubione danie i zna go dłużej niż Ty. Facet, który kocha matkę i traktuje ją z szacunkiem, będzie wiedział, jak powinien postępować z Tobą, więc są plusy.
 • Po prostu kontroluj to, nad czym masz kontrolę i używaj swoich możliwości, aby wyznaczyć standardy i wymagania, które on musi spełnić, jeśli chcecie stworzyć rodzinę.

Bądź cierpliwa. Zmiany dokonują się stopniowo, krok po kroku.

Masz szansę uratować ten związek, jeśli mądrze weźmiesz sprawy w swoje ręce i to Ty przejmiesz kontrolę nad tym, jak ma on dalej wyglądać.

Pamiętaj: Mężczyźni nie czytają w myślach i nie mają zdolności przewidywania, dlatego musisz konkretnie i stanowczo mówić, o co Ci chodzi.

Wstęp

Z jakimi mężczyznami związki bywają trudne?

Cudownie byłoby mieć magiczną różdżkę, dzięki której przyciągnęłabyś do swojego życia wspaniałego partnera. I choć takie różdżki bywają tylko w bajkach, to wcale nie oznacza, że w życiu masz polegać jedynie na ślepym farcie.

Droga do miłości i znalezienia odpowiedniej osoby rządzi się swoimi prawami, ale dzięki odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu innych ludzi i swoim świadomym podejściu do życia możesz zdziałać naprawdę wiele!

Specjalnie dla Ciebie przygotowałam listę 4 typów mężczyzn, których możesz spotkać na swojej drodze i z którymi związek charakteryzuje się wieloma trudnościami.

To co, gotowa do poznania męskich osobowości? 😊