Znajdziesz mnie tutaj:

Kategoria Lekcja Akademia-Zwiazku

Lekcja 26: Pytania i odpowiedzi – Q&A #4

Masz inne pytanie? Napisz do mnie

Twoje imię
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Lekcja 24: Filmowa niespodzianka

Jestem na TAK

Obsada: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper | Rok produkcji: 2008

Opis filmu: Bohaterem filmu jest sfrustrowany urzędnik bankowy – introwertyk, który na większość propozycji odpowiada nieodmiennie “nie”. Tkwiąc w bezruchu, Carl spotyka nagle charyzmatycznego guru, który nakłania go do zmiany trybu życia. Carl, choć nie od razu, poddaje się perswazji nawołującego do zmian mówcy i postanawia spróbować postawy “na tak”. (źródło: filmweb.pl)

Zobacz film w serwisie CDA.pl

Powiedz życiu TAK!

Autor: Ewa Foley | Rok wydania: 2002

Opis książki: Ten przewodnik po życiu możesz wziąć wszędzie. Otwierając go na dowolnej stronie, natychmiast znajdziesz coś, co cię wzmocni, pobudzi cię do działania, podsunie dobry pomysł czy rozwiązanie problemu, zharmonizuje ciało, umysł i duszę, przywoła miłość, pogodę ducha i dobry humor, które są w Tobie. Każda strona poprowadzi Cię ku odkrywaniu drzemiącego w Tobie bogactwa wewnętrznych możliwości. .Każda strona zawiera praktyczną radę pozwalającą uczynić życie spokojniejszym, zdrowszym, szczęśliwszym. fragment Wstępu

Zobacz w serwisie lubimyczytac.pl

Lekcja 19: Filmowa niespodzianka

Jedz, Módl się, Kochaj

Obsada: Julia Roberts | Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Elizabeth Gilbert to trzydziestokilkuletnia, nowoczesna kobieta. Ma męża, wspaniały dom oraz dobrą pracę. Mimo to pewnej nocy leży nieszczęśliwa na podłodze w łazience i płacze, ponieważ stwierdza, że życie, które wiedzie nie jest tym, którego tak naprawdę pragnie i nie wie, co powinna z nim zrobić. W końcu decyduje się na rozwód, który jest bardzo bolesny i przez który popada w depresję. Jej kolejnym krokiem jest podróż do trzech państw zaczynających się na literę “I”, a  mianowicie Italii, Indii oraz Indonezji. Jest to podróż w głąb siebie, aby przemyśleć swoje dotychczasowe życie, lepiej zrozumieć samą siebie i zdecydować, co zrobić dalej, aby zmienić swoje życie na lepsze. (źródło: filmweb.pl)
.


Uwierz w siebie

Autor: Joseph Murphy | Rok wydania: 2009

Opis książki: Czy masz ważenie, że nie do końca korzystasz z talentów, którymi zostałeś obdarzony? Czy chciałbyś realizować swoje marzenia? U korzeni wielkiego osiągnięcia stoi właśnie marzenie — idea w umyśle człowieka, który dokonał niezwykłego dzieła. W tej książce dr Joseph Murphy pokazuje ci, w jaki sposób możesz je urzeczywistniać. Należy zacząć od właściwego nastawienia umysłu — od przekonania, że “dla chcącego nic trudnego”. (źródło: lubimyczytac.pl)
.

Lekcja 13: Filmowa niespodzianka

Totalna Magia

Obsada: Sandra Bullock, Nicole Kidman | Rok produkcji: 1998

Opis filmu: Zabawna opowieść o dwóch siostrach wywodzących się z prastarego rodu czarownic. Po śmierci rodziców Sally i Gillian wprowadzają się do posiadłości swoich ekscentrycznych ciotek, Jet i Frances. Pod ich okiem uczą się, jak uprawiać sztukę czarnoksięską. Dziewczynki nie wiedzą, że zakochując się, kobiety z ich rodu ściągają na siebie i swych wybranków śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy Sally jest już dorosła, postanawia zerwać z rodzinną tradycją i żyć jak zwykła dziewczyna. Tymczasem jej siostra Gillian lubi wykorzystywać swoje umiejętności, uwodząc mężczyzn. Jej postępowanie wywołują całą serię niefortunnych wydarzeń. (źródło: filmweb.pl)
.


Ścieżka miłości

Autor: Don Miguel Ruiz | Rok wydania: 2004

Opis książki: Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość. Nie powinien udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę.

Korzystając z mądrości Tolteków, Miguel Ruiz pisze w duchu Carlosa Castanedy o związkach międzyludzkich, pokazując jak wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu. Autor w swojej książce porusza tematykę rozwoju osobistego oraz świadomego podejścia do budowania związków. Don Miguel Ruiz w przystępny sposób pokazuje jak uniknąć utartych sposobów myślenia i postępowania, które oddalają nas od szczęścia i radości życia. Ta niezwykła książka uczy nas rozpoznawania iluzji i pomaga wejść na ścieżkę rozwoju osobistego, która prowadzi do wolności, prawdziwego szczęścia i miłości. (źródło: lubimyczytac.pl)
.

Lekcja 25: Muzyczna inspiracja

 

A więc kto jest wykonawcą utworów w serii Muzyczna inspiracja 🎶

Wokalistka i autorka tekstów ShataQS

Wszystkie utwory z albumu Feniks znajdziesz na jej kanale YouTube: kliknij tutaj


Jeśli chcesz wesprzeć artystkę i zamówić całą płytę, znajdziesz ją tutaj

Lekcja 20: Muzyczna inspiracja

 

*Autorkę utworu poznasz w ostatniej lekcji z serii Muzyczna inspiracja 🎶

Lekcja 14: Muzyczna inspiracja

 

*Autorkę utworu poznasz w ostatniej lekcji z serii Muzyczna inspiracja 🎶

Lekcja 7: Muzyczna inspiracja

 

*Autorkę utworu poznasz w ostatniej lekcji z serii Muzyczna inspiracja 🎶

Lekcja 6: Filmowa niespodzianka

Forest Gump

Obsada: Tom Hanks, Robin Wright | Rok produkcji: 1994

Opis filmu: “Forrest Gump” to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać – nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA.

Główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze – miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę, a matka utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje nieustraszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. (źródło: filmweb.pl)
.


W dżungli podświadomości

Autor: Beata Pawlikowska | Rok wydania: 2013

Opis książki: Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ? Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady? Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach? Skąd brały się uczucia i myśli, których nie chciałam mieć? I czy to można zmienić? Robiłam eksperymenty, uczyłam się na własnych błędach i naprawiałam swoją duszę. Teraz już wiem.

To, co myślisz i to, co robisz, czy jesteś zdrowy, czy chory, czy jesteś szczęśliwy, czy nie – to wszystko zależy od twojej podświadomości. A ja ci wyjaśnię, jak to działa i jak to można zmienić. (źródło: lubimyczytac.pl)
.