Znajdziesz mnie tutaj:

Kategoria Lekcja Magnetyzm-Milosci

Koniec jest Twoim Wielkim Początkiem

Szczęśliwi to Ci ludzie, którzy mają siebie i swój świat. Nie przejmują się tym, co mówią o nich inni.

Dziękuję Ci za niesamowitą wytrwałość. Dziękuję za to, że dotarłaś do końca tej książki. Tak naprawdę koniec tej książki jest początkiem Twojej wielkiej przygody, która jest przed Tobą. Fakt, że czytasz teraz te słowa, świadczy o tym, że jesteś gotowa zrobić w swoim życiu coś dla siebie.

Bez względu na to, w jakim jesteś teraz miejscu, czy masz kogoś, czy dopiero szukasz. Już jesteś wygrana. Wiesz o wiele więcej niż inne kobiety, a ta wiedza będzie Twoim skarbem. Zawsze bądź dumna z siebie i z tego, że jesteś piękną, mądrą i potrafiącą kochać kobietą. Ja już jestem z Ciebie dumna i wierzę w Ciebie. Osiągniesz to, czego pragniesz, ponieważ poszukujesz rozwiązań. Ten, kto szuka, zawsze znajdzie. Jesteś ulubienicą Wszechświata. Nigdy o tym nie zapominaj!

Kiedy już odnajdziesz swoją drugą połówkę, dbaj o nią i nie pozwól sobie jej zaniedbywać. Dar miłości, który otrzymujemy, jest najpiękniejszą przygodą w naszym życiu. Każdą wielką przygodę zawsze wspaniale jest przeżywać z kimś, więc jeszcze raz życzę Ci tego z całego serca. Powodzenia!

Bezcenne porady

Za wielkie zmiany odpowiadają małe rzeczy.

Co nam dodaje pewności siebie?

ENTUZJAZM, a więc dbaj o to, aby Twój zawsze Ci towarzyszył.

Kiedy idziesz na spotkanie z mężczyzną, Twoja randka zaczyna się jeszcze zanim wypowiesz pierwsze słowo. Pierwsze kilka sekund to skanowanie, ocena pierwszego wrażenia. Odczyt drugiego człowieka na poziomie energetycznym. Co czujesz, kiedy jest blisko? Lubisz go? Już Cię drażni? To wszystko naprawdę można wyczuć prawie od razu. Po prostu bądź uważna dla samej siebie – to dobra cecha i pomaga w kontaktach z ludźmi i ogólnie w życiu.

Poznaj przynajmniej swoje trzy najlepsze cechy, które będą Twoim atutem. Na nich zaczniesz budować swoją relację. Jeśli chcesz czuć się atrakcyjnie, musisz mieć dobre mniemanie o sobie. Codziennie rano stojąc przed lustrem, powiedz do siebie:

Dobrze dziś wyglądam. Jestem wspaniała i świetnie się czuję!

Dbaj o swoje zdrowie. Dobrze się odżywiaj, a przede wszystkim wprowadź do codziennych zajęć dowolną formę sportu. Tak, abyś zawsze dobrze się czuła sama ze sobą. Pokaż światu, co masz do zaoferowania.

Zainwestuj w zmianę zewnętrzną: fryzjer, ubrania, kosmetyczka, może szkła kontaktowe zamiast okularów.

Znajdź swoich pięć cech, które sama u siebie lubisz. Często zwracaj na nie uwagę oraz prezentuj je w miarę możliwości. To Twoje atuty.

Bądź zawsze sobą. Kiedy już się spotykasz z mężczyzną, nie próbuj być kimś innym. Nie rób tego tylko po to, żeby zrobić na nim większe wrażenie. Z  czasem to i tak wyjdzie na jaw, a wtedy tylko stracisz w jego oczach. Jeśli ma Cię pokochać, to właśnie taką, jaką jesteś. Czasem niesforną, czasem zwariowaną, a nawet popełniającą błędy. Tego też nie należy się wstydzić. Nikt nie jest ideałem w stu procentach. Błędy są czasem jedną z najcenniejszych lekcji. Wystarczy przyznać się, jeśli coś poszło nie tak.

Bardzo ważna jest komunikacja. Zarówno na początku, jak i ta w trakcie całego związku. Daj więc szansę mężczyźnie, aby mógł nauczyć się, jak lepiej Cię zrozumieć i słuchać. My kobiety nie mamy z tym problemu. Jednak dla mężczyzn to kolejne wyzwanie stawiane przez nasz kobiecy świat. Bliskości związku dodaje również szczera rozmowa. O pasjach, o tym, co lubimy, a czego nie, o tym, co nas porusza. Podczas rozmów patrzcie sobie wzajemnie w oczy, a na spacerze trzymajcie się za ręce. To małe gesty, a tak wiele znaczą.

Mężczyzna, tak samo jak kobieta, lubi czuć się wyjątkowy. Chce być zauważony przez swoją kobietę. Stań na wysokości zadania i zaskocz go czymś, co lubi. Zorganizuj miły, pełen uniesień wieczór we dwoje. Niech poczuje się wyróżniony.

Kompromis jest podstawowym warunkiem każdego związku, a raczej zdrowego partnerstwa. Przebywając razem, dostrzeżecie, że się różnicie i czasem lubicie coś bardziej, a czasem mniej. Jeśli on zgodził się na coś dla Ciebie, teraz Ty zrównoważ tę energię i zrób coś dla niego. Jeśli na przykład Ty chciałabyś nauczyć się tańczyć i Twój partner, niechętnie, ale ze względu na Ciebie zgodzi się, aby wziąć kilka lekcji tańca, dowiedz się, co sprawiłoby radość jemu. Może wspólne wyjście na siłownię, może basen. Spraw mu przyjemność. Jeśli nie potrafisz pływać, to odważ się dla niego. W końcu on dla Ciebie postanowił robić małe kroczki i kręcić biodrami.

Życie we dwoje może być naprawdę fascynującą przygodą. Wartość człowieka zawsze wzrasta, kiedy ma on możliwość rozwoju i zdobycia nowych doświadczeń. Pomyśl tylko, jak cudownie może wyglądać świat, kiedy taką podróż ku nowemu odbędziesz z kimś, kto kocha Cię taką, jaka jesteś. Pomyśl chociaż przez chwilę, zamykając przy tym oczy i relaksując się. Czy czujesz już to ciepło na sercu na samą myśl o wymarzonym partnerze, na którego zasługujesz? Czujesz dreszcze na ciele na myśl o relacji, która Cię wspiera? Czujesz radość na myśl po prostu o was? Jeśli na wszystkie z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, wiedz o tym, że jesteś GOTOWA!

Uzbrojona w narzędzia, dzięki którym Ty i Twój świat stanie się po prostu lepszy, a związek, który stworzysz piękniejszy. I choć wiadomo, że miłość rządzi tym światem od wieków, a fizyczność, dotyk i namiętne pocałunki sprawiają, że kręci nam się w głowie, a ciało przeszywa dreszcz, to najcenniejszy z całej tej palety doznań jest fakt, że ma się w drugiej osobie partnera, który będzie nas wspierał bez względu na wszystko. Osobę, która zawsze nas zrozumie, nawet jeśli sama ma odmienne zdanie. Człowieka, przed którym odkryjesz swoje pasje, z którym podzielisz się tajemnicą.

I tego właśnie Ci życzę, aby na Twej drodze stanęła osoba, która sprawi, że będziesz chciała być lepszym człowiekiem i która z miłością sama Ci w tym pomoże.

Kilka asów w rękawie

Nigdy nie rezygnuj ze swoich planów, tylko dlatego, że weszłaś w związek. Mężczyzna bardziej doceni Ciebie i Twoją niezależność, kiedy będziesz miała swoje sprawy i nie będziesz za każdym razem czekała tylko na niego. Szanuj swój czas i wymagaj, aby od początku partner również go szanował. Dbaj o  Wasze relacje i o to, jak się do siebie wzajemnie zwracacie. Bądź asertywna, aby Twój partner nauczył się, że nie lubisz jeśli przekracza się Twoje granice.

Pokaż, że Ty też masz swoją wewnętrzną część, która jest dla Ciebie ważna. Związek to wspólna podróż w nieznane. Wymaga pracy i wzajemnego zaangażowania. Wymaga również wielu rozmów, nawet jeśli to dotyczy wymarzonego partnera. Oboje bowiem pochodzicie z różnych domów, macie różne przeżycia i przekonania. Należy to przepracować podczas bycia razem. Czasem nawet lepiej, jeśli już po kilku miesiącach, gdy nasycicie się sobą i pierwszą fazą ekscytacji, Wasze charaktery zaczną się docierać. Im szybciej, tym lepiej.

Relacja z drugim człowiekiem rządzi się swoimi fazami i w związku trzeba przejść je wszystkie. Ogromnym plusem jest to, że kiedy spotyka się dwoje świadomych ludzi, ten proces przechodzi bezboleśnie, a mocno rozwojowo dla obojga. Dzięki temu tworzy się między Wami niesamowita więź na wielu płaszczyznach, coś, czego nie da się tak łatwo później zniszczyć.

Nigdy nie stawiaj mężczyźnie żadnego ultimatum czy żądań. To go jedynie skutecznie odstraszy. O wiele lepszym działaniem będzie Twoje zaangażowanie w jego życie i plany. Mężczyzna musi sam przed sobą udowodnić swoją męskość. Poprzez to kim jest, co wnosi do świata i ile zarabia. Dlatego uszanuj jego punkt widzenia i zacznij się z nim liczyć.

Możesz dołączyć do jego działań lub rozpocząć swoje z jego wsparciem i radami. Możesz też po prostu być przy nim, iść obok i towarzyszyć mu w jego drodze. Jego plan i wizja są dla niego bardzo ważne. Jest nawet w stanie zagłuszyć to, co mówi mu męskie serce. Ty, dużo już wiesz i jesteś mądrą kobietą, więc pamiętaj, że z Tobą u boku jego wizja może się zmienić. Ta zmiana może nastąpić poprzez Ciebie. Zrób to tak, aby on poczuł, że jest to wyłącznie jego decyzja. Nie przekonuj go do swojej racji, bo jedynie się zbuntuje. Zakomunikuj jedynie tylko swoje pragnienia, a one staną się częścią jego planu.

Po prostu wykorzystaj męskie podejście do sytuacji. Zagraj tym, co już wiesz o mężczyznach na swoją korzyść. Poznaj jego język i mów tak, żeby on to rozumiał i jeszcze czuł się przy tym doceniony. Naucz się jak wywoływać w nim same cudowne uczucia i emocje. Wtedy on spojrzy na Ciebie jak na wygraną i staniesz się jego punktem zwrotnym w życiu.

Czym jest związek i jakie potrzeby należy w nim spełnić, aby jak najczęściej widzieć uśmiech partnera

Idealny związek to…

Znalezienie odpowiedniego partnera oraz bycie odpowiednim partnerem.

Jak poznać, że uczucie jest prawdziwą miłością?

Szacunek, uwaga, zaspokajanie wszelkich potrzeb (fizycznych, psychicznych i emocjonalnych), troska, odpowiedzialność, wzajemne poznanie w sferze intymnej. Jednym zdaniem wszystko to, co nazywamy miłością, to nic innego, jak pewien rodzaj zaangażowania całej swojej istoty w drugą istotę przez nas kochaną.

Czasem utrata równowagi dla miłości jest częścią życia
w równowadze
.

Jak działa mężczyzna, a jak kobieta?

Różnimy się fizycznie, ale chcemy kochać i być kochanymi. Okazujemy to jednak inaczej. Nasze potrzeby emocjonalne, które są dla nas bardzo ważne, są całkiem inne. Jeśli będą niezaspokojone, zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety, spowodują wzajemne nieporozumienia.

Kobiety są pełne miłości i patrzą na obiekt swoich uczuć przez pryzmat swoich potrzeb emocjonalnych. Tym samym, nieświadome, chcą spełniać swojemu mężczyźnie takie potrzeby emocjonalne, jakie same mają. I vice versa.

Mentalnie mężczyzna patrzy na nas jak na drugiego faceta i tak też chce często z nami rozmawiać. Nie rozumie, dlaczego nie chcemy oglądać z nim meczu lub nie potrafimy przyjąć ostrej krytyki z jego strony, kiedy coś mu się nie podoba. My za to strzelamy przysłowiowego focha i zamykamy się w sobie, uważając, że nasza druga połowa właśnie przestała nas kochać, bo nie chce z nami porozmawiać.

Jest w tym ukryty pewien plan. Trzeba nauczyć się patrzeć i rozumieć drugą osobę poprzez jej własne potrzeby. Tym samym możemy dać jej szansę na poznanie nas samych. Zdradzę Ci teraz, na czym polegają te podstawowe i najważniejsze różnice między kobietą i mężczyzną. Poznanie ich i świadome stosowanie w relacji daje ogromną szansę na satysfakcjonujący związek.

Jeżeli partner stanie się dla swojej ukochanej mężczyzną, który da jej wsparcie, i zrobi, co w jego mocy, aby nauczyć się jak zaspokajać jej pięć najważniejszych emocjonalnych potrzeb, to kobieta nie będzie w stanie mu się oprzeć i z całego serca będzie dbała o ten związek.

Kobiety przede wszystkim potrzebują…

ADORACJI – za pomocą wielu różnych form, słów, kwiatów, karteczek z miłym napisem, przytulania, które tworzy środowisko czułości. Drobnych podarunków i wszelkiego rodzaju formy uprzejmości. Wszystkie przejawy okazywania uczuć przez naszego mężczyznę są bardzo mile widziane.

KONWERSACJI – my kobiety potrzebujemy i lubimy sobie pogadać! O pracy, rodzinie, dzieciach, nowych butach. Niezależnie od tematu, rozmowa jest po prostu dla nas przyjemna. Pragniemy, aby mężczyzna zaspokoił tę potrzebę, która jest dla nas bardzo istotna. Wystarczy, aby raz dziennie, dzwoniąc do nas, zapytał: Co słychać kochanie, jak ci mija dzień? Czy jest coś, w  czym mógłbym ci pomóc? Wieczorem zaś żeby nas wysłuchał, abyśmy mogły opowiedzieć, jak nam minął dzień. Ten czas, który nam poświęci i nas wysłucha, jest jak balsam dla naszej duszy.

UCZCIWOŚCI I OTWARTOŚCI – kiedy już się lepiej poznamy, warto opowiedzieć sobie jak najwięcej z naszego życia. My potrzebujemy czuć, że znamy naszego partnera. Chcemy wiedzieć o jego słabych i mocnych stronach, znać lepsze i gorsze wydarzenia z przeszłości. Wolimy, jeśli partner jest z nami szczery.

WSPARCIA FINANSOWEGO – gdy już mieszkamy razem partner lub mąż dba o nas, wspierając nas finansowo i zapewniając nam dach nad głową oraz podstawy egzystencjalne. Mamy taką podświadomą potrzebę przeniesioną z dziada pradziada. W dzisiejszych czasach nie oznacza to jednak, że kobieta będzie jedynie siedziała w domu. Obecnie kobiety chcą się rozwijać i pracować. Chcą również wspólnie z partnerem dokładać się, w miarę możliwości, do wspólnego życia. Pomimo to zawsze będzie dla nas oczywiste, że to mężczyzna jest głową rodziny.

TROSKI O BLISKICH – bez względu na to, czy jest tu mowa o wspólnych dzieciach, czy mężczyzna wiąże się z kobietą z dzieckiem. Mamy potrzebę, aby był on czynnie zaangażowany w rozwój intelektualny i moralny tego dziecka. Zabierał czasem na jakieś zajęcia sportowe, zapewniał rozrywkę i wspólnie z kobietą omawiał metody wychowawcze. Zaangażowanie mężczyzny w rodzinę jest dla nas istotnym elementem.

Gdy obok Ciebie będzie już Twój wymarzony partner, opisz swoimi słowami każdą z kategorii swoich najważniejszych potrzeb emocjonalnych, co one dokładnie dla Ciebie oznaczają. W jaki sposób mężczyzna ma Cię adorować, abyś czuła się spełniona, jak powinien się Tobą opiekować. Następnie przy najbliższej okazji wręcz mu prezent w postaci tej listy. To będzie taka Twoja własna instrukcja obsługi do Ciebie, aby Wasze życie miało szansę już od początku toczyć się po właściwych torach. Wspaniale, jeśli partner uczyniłby dla Ciebie to samo.

Należy oczywiście wziąć poprawkę na to, że między Wami mają prawo zdarzyć się konflikty. Zanim mężczyzna przyswoi sobie jak działasz, a Ty zrozumiesz jego potrzeby, będziecie potrzebowali czasu na wzajemne dotarcie się.

Mężczyźni przede wszystkim potrzebują…

ZASPOKOJENIA SEKSUALNEGO – tak, moja droga. Jeśli chodzi o męskie potrzeby, to jest to i zawsze będzie dla naszych ukochanych na pierwszym miejscu. Chodzi tu nie tylko o to, żeby regularnie sypiać z partnerem, ale również o to, aby poznać, co nas podnieca w łóżku, co sprawia nam ogromną przyjemność i podzielić się tym z drugą połową. Byście oboje mogli cieszyć się upojnymi chwilami. Mowa tutaj również o chęci wspólnego doświadczania. Wiedząc, że mężczyźni lubią seks, podaruj mu od czasu do czasu niezapomniane wrażenia, niech oszaleje na Twoim punkcie.

WSPÓLNEJ AKTYWNOŚCI – mężczyzna ma zazwyczaj wiele zainteresowań sportowych. Nie zawsze musi dzielić je tylko z kolegami. Wewnątrz tak naprawdę pragnie, abyś Ty, chociaż chciała poznać to, co jego fascynuje. Pójdź z nim czasem na mecz lub na basen. Partner Cię kocha, więc lubi Twoje towarzystwo. My zazwyczaj zajmujemy się tylko tym, co nas interesuje, a przez to nie zaspokajamy ważnej dla męskiego grona części jego życia. Nie wszystko musisz lubić, ale jeśli on zobaczy, że przynajmniej się starasz, na pewno to doceni. Może też wspólnie znajdziecie coś dla Was obojga. Czasem warto wybrać jedną z dziedzin Twoich zainteresowań i jedną Twojego partnera, i po prostu na przemian się jej uczyć. Kto wie, do czego może się w życiu przydać taka nowa umiejętność. Wspaniale obrazuje to komedia z Jimem Carrey’em w roli głównej w filmie Jestem na Tak (obejrzyj ją wspólnie z partnerem, nawet jeśli już znacie ten film).

ATRAKCYJNOŚCI FIZYCZNEJ – każdy mężczyzna pęka z dumy, kiedy idzie ze swoją partnerką przez miasto lub do znajomych. Uwielbiają, kiedy ich kobiety mają zadbane włosy, makijaż, paznokcie, ładny strój, a przede wszystkim uśmiech. To wszystko razem wzięte wspaniale na nich działa i napawa ich wewnętrzną pewnością siebie. Prawdą jest, że piękna i zadbana kobieta w dużej mierze wpływa na poczucie wartości mężczyzny, więc zadbajmy o to, aby nasz partner mógł przy nas czuć się wspaniale.

OAZY SPOKOJU – każdy wojownik, kiedy po walce wraca do jaskini z łupem w ręku, chce się dobrze najeść i zasiąść przy ciepłym ognisku. Ten wzorzec funkcjonuje do dziś, chociaż jest już mocno zmodyfikowany przez świat współczesny. Kobieta ma po prostu stworzyć mężczyźnie miejsce, które jest dla niego schronieniem od zgiełku i stresu, do którego będzie zawsze z chęcią wracał. Stwórz mu taki azyl, a nie będziesz musiała więcej zastanawiać się, czy po pracy znów wyjdzie z kumplami.

ZACHWYTU I PODZIWU – każdy mężczyzna jest łasy na komplementy. Tak jak my potrzebujemy przytulania i adoracji, tak oni nie potrafią długo funkcjonować bez podziwu ze strony swej partnerki. Kiedy kobieta przypomina mu o jego osiągnięciach, pomaga tym samym zachować jego poczucie wartości. Unikaj więc krytykowania jego działań. Wtedy rosną mu skrzydła. Kobiecym zadaniem jest rozumieć i doceniać mężczyznę jak nikt inny. Bądź z niego dumna, jak najczęściej podziwiaj go i chwal.

Najwyższa pora, abyśmy przestały przenosić na mężczyznę własną definicję miłości, bo mężczyzna po prostu kocha nas inaczej. Nasze wsparcie i przytulne miejsce, które tylko my potrafimy zapewnić mężczyźnie pod postacią cichej przystani, jest dla niego jak pancerz ochronny. Każdego ranka, wychodząc do pracy rusza do boju. Mężczyzna jest zawsze czujny i nastawiony na wysokie obroty. W każdej chwili gotów jest, by bronić siebie i swoich dóbr. Dlatego, gdy wraca do swojego zacisza, wtula się w ciepło naszych ramion, potrzebuje obniżenia czujności i usłyszenia: Kochanie, jak ci minął dzień? Mężczyzna pragnie też i potrzebuje naszej wierności i  lojalności. Mamy trwać przy nim bez względu na wszystko. Oczywiście mam tu na myśli zdrowe i szanujące się relacje.

Jak już wspomniałam wcześniej, lecz powtórzę raz jeszcze, bo to niesamowicie istotna sprawa: mężczyźni kochają, wręcz uwielbiają seks. Te chwile rozkoszy spędzane z nami są im potrzebne, jak powietrze do życia. Należy pamiętać również, że mężczyzna jest w stanie wytrzymać bez zbliżeń nie dłużej niż miesiąc, a koniec końców może pójść szukać zaspokojenia gdzie indziej. Dlatego, moja droga, kara w postaci braku seksu jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Zamiast sprawić, aby mężczyzna poszedł po rozum do głowy i przemyślał swój błąd, taka forma karania sprawi jedynie, że on raczej skoczy w bok. Musimy nauczyć się, że z mężczyznami trzeba rozmawiać i od razu wyrażać to, co nas boli. Mężczyzna nie odczyta w naszych myślach, że skoro my milczymy, to trzeba nas przytulić i okazać zainteresowanie. Oni nie są tak empatyczni i wrażliwy jak my. Trzeba to zrozumieć i zaakceptować.

To jednak wcale nie oznacza, że nas nie kochają. Męska miłość jest widoczna tylko dla spostrzegawczych kobiet i teraz będzie widoczna także dla Ciebie. Jest ona ukryta w jego gestach. Korona by mu z głowy spadła, gdyby miał na każdym kroku mówić Ci o miłości. Co by pomyśleli o nim jego koledzy, że zmiękł i stał się jakimś pantoflarzem. To jest niedopuszczalne w męskim świecie.

Mężczyzna ma wobec ciebie poważne zamiary kiedy…

Zaczyna mówić o Tobie, nadając Ci pewnego rodzaju tytuł. Tym samym obwieszcza światu, że jest z Tobą. Można tu podać liczne przykłady typu: Przedstawiam wam moją kobietę, dziewczynę, drugą połówkę… – w zasadzie wszystko oprócz słowa przyjaciółka.

Jeśli przedstawia Cię znajomym i swojej rodzinie, myśli o Tobie poważnie. Kiedy płaci za Ciebie rachunek w restauracji, tym samym pokazuje, że chce i potrafi się Tobą zaopiekować.

Poznaje Twoje dzieci, jeżeli je masz, i nawiązuje z nimi przyjacielską relację. Wybiera się z Tobą na zakupy albo na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną, chociaż wiadomo, że generalnie mężczyźni za tym nie przepadają. Ogólnie będzie w stanie wesprzeć Cię w każdy inny sposób, jeśli Ty będziesz w potrzebie. Zawsze chętnie udzieli Ci swojej fachowej rady i wsparcia.

Będzie przepuszczał Cię w drzwiach na wypadek, gdyby coś miało Ci zagrażać. Stanie w Twojej obronie, gdy ktoś okaże Ci brak szacunku. Wykona za Ciebie jakieś zadanie, jeśli to okaże się dla Ciebie zbyt trudne. Będzie spoglądał na Ciebie ukradkiem, gdy idziesz obok niego i będzie napawał się dumą, kiedy wzrok innych mężczyzn zatrzyma się na Twojej zgrabnej sylwetce.

Od czasu do czasu sprawi Ci niespodziankę i zabierze gdzieś bez planów, żeby zobaczyć Twój uśmiech na twarzy. Kupi kwiaty i tu zadanie dla nas kobiet. Należy od razu bardzo mocno docenić i zaakcentować ten moment, ponieważ dla niektórych Panów jest to poważny wyczyn. Doceniony i zauważony przez nas, ma dużą szansę się powtórzyć. Warto o to zadbać, bo my kobiety uwielbiamy dostawać kwiaty.

Mężczyźnie zależy na Tobie, kiedy reaguje na Twój smutny nastrój, jak nikt inny potrafi Cię pocieszyć – zawsze, kiedy będziesz smutna, znajdziesz bezpieczną przystań w jego męskich ramionach.

Radość i zabawa – krok szósty

Żyj dzisiaj. Nie wczoraj. Nie jutro. Dzisiaj. Sama zamieszkuj swoje chwile. Nie wynajmuj ich dniowi jutrzejszemu.
Jerry Spinelli

Doszliśmy już do ostatniego z etapów całej zabawy i to jednego z najprzyjemniejszych. Relaks, zabawa i pasje. To wbrew pozorom bardzo ważny element całej układanki. Daje nam zarówno czas na ochłonięcie po wcześniej wykonanej pracy, a jednocześnie jest naszą nagrodą. Jeśli się czegoś nauczymy, powinniśmy być dla siebie dobrzy i zawsze się za to nagradzać.

Podniosłaś swoją energię, nauczyłaś się jak być lepszą wersją siebie. Teraz masz czas na zabawę. Twoim obecnym zadaniem przez kolejny miesiąc, a  nawet dłużej, jeżeli będziesz tego chciała, będzie skupianie się tylko i  wyłącznie na dogadzaniu sobie i relaksowanie się.

Proszę, abyś raz jeszcze poruszyła wyobraźnię. Co sprawiłoby Ci teraz najwięcej radości? Umów się ze znajomymi, potańcz, pośpiewaj (niekoniecznie się upijaj). Zobacz film, który chciałaś obejrzeć albo taki, który zawsze wprawia Cię w dobry nastrój. Może pójdź na zakupy i kup sobie coś ładnego, coś, co sprawi Ci radość. Wybierz się na basen, jacuzzi lub masaż. Jeśli masz jakąś pasję, na którą ostatnio nie mogłaś sobie pozwolić, to właśnie teraz obowiązkowo daj jej się ponieść. Lubisz przyrodę? Wybierz się do parku, spaceruj i upajaj się pięknem natury. Idź nawet na plac zabaw i poczuj się jak małe dziecko. Rób wszystko, na co przyjdzie Ci ochota, choćby najbardziej szalonego. Masz czuć motylki w brzuchu i śmiać się sama do siebie, trwając w tej euforii uniesień.

Wznieś swoją własną energię na najwyższy, dotąd nieznany Ci poziom. Zakochaj się sama w sobie, dostrzeż, kim naprawdę jesteś, uszanuj własne, wewnętrzne piękno. Potem zakochaj się w życiu, poznaj jego wartość, mądrość i doceń lekcje, z jakimi przyszło Ci się zetknąć. Wyciągnij z  każdej przeżytej chwili wnioski dla siebie. Wtedy będziesz w stanie pokochać każdego, kto stanie na twej drodze.

Patrząc oczami swej uzdrowionej, czystej duszy, będziesz potrafiła dostrzec światło w każdym człowieku. Miłość, która małymi krokami zrodzi się w Tobie, będzie widoczna także dla innych. Ludzie u Twego boku zaczną rozkwitać, bo siła emanująca z Twego wnętrza będzie niepohamowana.

Jednym z najcenniejszych kobiecych skarbów jest słońce w oczach. Wewnętrzna radość i energia emanująca z kobiety oraz jej uśmiechnięta twarz. To Twoja moc, więc już teraz zaprzyjaźnij się z nią. Zaprzyjaźnij się z nową wersją siebie.

Po prostu zapomnij

Chcę, abyś zapomniała teraz o wszystkim, co do tej pory robiłaś. Chcę, abyś nie myślała więcej o całym procesie, przez który przeszłaś. Poruszyłaś już tak wielką energię, że efekty przyjdą niespodziewanie dla Ciebie. Wiem, że nie muszę Ci już przypominać o pozytywnym myśleniu, bo stałaś się zupełnie inną osobą, niż byłaś na początku naszej podróży. Wiem o tym, chociaż Cię nie widzę. Czuję, jak właśnie teraz promieniejesz i jak pozytywną osobą się stałaś. Pragnę, abyś zawsze już była niesiona tak wielką wiarą, na jaką się zdobyłaś. Chcę, abyś teraz miała swój czas zabawy i nagradzania. Chcę, abyś czuła się szczęśliwa sama ze sobą i tylko dla siebie.

Jeśli chcesz być kochana – kochaj.
Seneka

Może się tak zdarzyć, że osoba godna Twojego zainteresowania pojawi się, zanim dotrzesz do tego etapu. Chcę jednak, abyś nie rezygnowała z dokończenia całego procesu.

Od tej pory życie jest w Twoich rękach. Wiesz już, jaką chcesz być osobą, jak dbać o siebie i swoje wnętrze oraz o to, aby każdego dnia być uśmiechniętą i  czuć się kochaną. Teraz nadejdzie dla Ciebie czas na świadome partnerskie życie.

Dalsza część książki dotyczy jednego z najpiękniejszych etapów Twojej podróży, czyli budowania solidnych fundamentów nowego związku, którego będziesz już wkrótce niewątpliwie doświadczać.

Najbardziej cenne i wartościowe rzeczy rodzą się w wielkich trudach

Wirtualny związek – krok piąty

Skoro już rozumiesz, jak to wszystko, o czym piszę, jest ważne, nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać Twoją podświadomość do bycia w związku już w świecie rzeczywistym. Może Ci się to wydać dziwne, ale prawda jest taka, że kiedy przez dłuższy czas jesteśmy sami ze sobą, przyzwyczajamy się do tego. Mamy swoje terytorium w domu, przyzwyczajenia, nawyki. Z jednej strony pragniemy partnera, kogoś bliskiego sercu, a z drugiej strony przeraża nas myśl, jak to będzie, kiedy przyjdzie czas i razem zamieszkamy albo, co gorsza, on wprowadzi się do mnie i wszędzie porozrzuca swoje rzeczy. Wtedy powstaje pewna sprzeczność na poziomie naszej podświadomości. Świadomie pragniemy mieć partnera, ale podświadomie niekoniecznie jesteśmy na to gotowi. Wewnętrzny głos ostrzega nas przed osobą, która naruszałaby nasze terytorium.

Moim celem jest Twoje szczęście, więc i te dwie sfery wymagają zachowania równowagi. Tutaj przychodzi nam z pomocą starożytna kultura chińska i jej bezcenne feng shui. Jest to sztuka aranżacji wnętrza, skupiająca się przede wszystkim na właściwym przepływie energii. Wykorzystamy tylko kilka remediów z feng shui, które mają pomóc Ci zaprzyjaźnić się z energią drugiej osoby. Kiedy już faktycznie partner pojawi się w Twoim życiu, kolejne remedia pomogą Ci utrzymać ten związek w harmonii.

Masz już stworzonego wymarzonego partnera. Czujesz motylki w brzuchu na samą myśl? Co by było, gdyby właśnie teraz stanął przed Tobą? Usiądź na kilka minut w ciszy lub, jak wolisz, włącz relaksującą muzykę, by się wyciszyć. Spróbuj wyobrazić sobie, jak wyglądałby Wasz wspólnie spędzony dzień. Bierzemy pod uwagę, że już się znacie, pierwsze lody zostały przełamane i jesteście parą. Budzicie się razem we wspólnym łóżku, obojętnie kto u kogo. W Twojej wyobraźni możecie mieć już własny dom. Bardziej chodzi o to, aby zwrócić uwagę na czynności, jakie wspólnie będziecie wykonywać. Krok po kroku: prysznic, mycie zębów, wspólna kawa czy może sport. Następnie pomyśl, jak mogłoby wyglądać popołudnie i wieczór. Dopasuj to do Twojego schematu i zainteresowań. Kiedy już to zrobisz, wypisz na kartce rzeczy, które będą Ci potrzebne do zakupienia.

Musisz przygotować swoją podświadomość, by dopuszczała pojawienie się w Twoim życiu związku i partnera, zamiast to sabotować. Kup dodatkową szczoteczkę do zębów, może męskie przybory do golenia. Ręcznik w niebieskim kolorze albo żel pod prysznic o zapachu 100% macho, który Ci się podoba i zwala Cię z nóg. Przez takie gadżety wyobraźnia od razu szaleje i jak magnes ściąga do Ciebie męską energię, której pragniesz. Zacznij też spać po jednej stronie łóżka zamiast jak do tej pory, na samym środku. Przygotuj swoją podświadomość, że już niedługo ta druga połowa faktycznie będzie zajęta. Przyzwyczajaj się do wprowadzenia zmian. Kup męskie pantofle lub szlafrok, dodatkową filiżankę do kawy. Zacznij już teraz żyć tak, jakby obok Ciebie znajdował się ktoś drugi, jakbyś była w związku. Zrób więcej miejsca w szafie na jego koszule albo w płytach CD lub cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy, uruchamiając w ten sposób swoją wyobraźnię podczas tego procesu. Możliwości masz wiele. Chodzi tutaj przede wszystkim o poruszenie energii.

Chcesz, aby Twoje życie było czymś wyjątkowym? To przestań się zastanawiać, tylko działaj. Nie uciekaj od wszystkiego, co może wydawać Ci się dziwne, trudne albo wymaga odrobiny odwagi. W życiu wygrywają tylko ci, którzy dają się czasem zwariować i ponieść emocjom, bo mają tak wielką determinację, by osiągnąć swój upragniony cel.

Kolejnym działaniem będzie ustawienie w prawym górnym rogu Twojego mieszkania symboli związku. Stań w drzwiach wejściowych swojego mieszkania lub pokoju, w którym najczęściej przebywasz. Zobacz, które miejsce znajduje się w prawym górnym rogu. Może to być szafa, półka czy stolik. Coś, na czym będziesz mogła spokojnie coś położyć i nie będzie Ci przeszkadzało.

Ustaw w tym właśnie miejscu figurkę, świece czy zdjęcia, które przedstawiają połączone ze sobą takie same elementy. Mogą to być dwa delfiny, słoniki, gołąbki, może jakaś rzeźba, która przedstawia złączonych ludzi, obraz lub zdjęcie zakochanej pary, na które lubisz patrzeć, albo dwie świece połączone wspólnym elementem. Może znak yin-yang w formie plakatu. Wszystko, co znajdziesz i co przykuje Twoją uwagę, będzie odpowiednie. Ważne, aby te dwa elementy ewidentnie przedstawiały jedność.

Jeżeli temat prastarej wiedzy o wpływie energii na przestrzeń człowieka zaciekawi Cię bardziej, możesz pomyśleć, aby całościowo wykorzystać aranżacje wnętrza według tej wiedzy. Zapoznaj się wtedy z informacjami, które znajdziesz w konkretnych tematycznych publikacjach. Z pewnością bardzo Ci pomogą w uzyskaniu harmonii i stworzeniu odpowiedniej przestrzeni tak wyjątkowej dla Ciebie i Twoich bliskich. Jako ciekawostkę dodam również, że wszelkiego rodzaju zwierzęta domowe bardzo dobrze chowają się w takim zharmonizowanym pomieszczeniu. Kiedy osiągniesz już stan spokoju swego wnętrza, przejdziemy do ostatniego elementu całości.

Tworzenie przyszłości – krok czwarty

Po prostu uwierz w miłość i w to, że Twoje życie
może być czymś wyjątkowym
.

Zaczynając kolejny krok, nadal słuchaj radosnej, energicznej lub, jeśli wolisz, romantycznej muzyki. Bądź wdzięczna za to, co już masz, aby móc otrzymać tego więcej. Tak właśnie działa energia wdzięczności. Jeśli masz swoją własną modlitwę, to mów ją raz dziennie, zaraz po wstaniu, i stosuj wieczorną wizualizację. Jeżeli nie masz swojej modlitwy, możesz po prostu pomyśleć chociaż raz dziennie o swojej drugiej połowie. Może to wyglądać na zasadzie pytań:

 • Ciekawe, co teraz robisz i gdzie jesteś?
 • Czy cieszysz się z czegoś tak jak ja teraz?
 • Czy masz miły dzień?

Możesz powiedzieć po prostu w myślach:

Pozdrawiam Cię kochanie i życzę Ci miłego dnia.

Pora uświadomić sobie, że każdy z nas jest tu na Ziemi z jakiegoś powodu. Jesteśmy cudem i każdy z nas ma pewien plan do zrealizowania. Może tym planem jest znalezienie właściwego partnera, bo na świat ma przyjść niezwykłe dziecko, które będzie kimś, kto przyczyni się do wielkich zmian na świecie. Może wraz z odnalezioną przez nas Bratnią Duszą stworzymy coś wspaniałego, jakiś projekt, który zmieni ludzkie życie i wniesie do niego większą wartość. Może po prostu mamy być szczęśliwi, a tym samym stać się przykładem dla innych. Nie znamy jeszcze tego całego planu i to jest w tym najciekawsze, że możemy uczyć się i doświadczać jak najwięcej. Chociaż czasem każdy z nas odczuwa lęk.

Najbardziej lękamy się nie tego, że się nie nadajemy.
Najbardziej lękamy się tego, że jesteśmy niezmiernie potężni. Najczęściej przeraża nas tkwiące w nas światło, a nie ciemność. Zadajemy sobie pytanie: Kim jestem, skoro jestem taki wspaniały?
A kim jesteś, żeby takim nie być? Jesteś dzieckiem Boga.
Nie przysłużysz się światu, jeśli będziesz się umniejszać. Umniejszanie się tylko po to, by inni nie czuli się przy tobie niepewnie, nie ma w sobie żadnej mądrości.
Urodziliśmy się po to, żeby objawiać wielkość Boga, który w nas jest. Jest nie tylko w niektórych z nas. Jest w każdym.
I jeśli pozwalamy naszemu światłu świecić nieświadomie,
dajemy innym przyzwolenie na to, żeby robili to samo.
Jeśli uwalniamy się od naszego własnego lęku,
nasza obecność autentycznie uwalnia innych
.
Nelson Mandela

Już wiesz jak ważne jest, abyś każdego dnia świeciła swoim pięknym, wewnętrznym światłem bez lęku. Przejdziemy zatem teraz do tworzenia Twojej Mapy Marzeń, która będzie kolejnym zadaniem na drodze do Twojego szczęścia i miłości.

Mapa Marzeń

Wykonywana jest zazwyczaj techniką kolażu, polegającą na wyklejaniu obrazu kolorowymi wycinkami z gazet, wpisywaniu ważnych haseł lub malowaniu. Jest skutecznym narzędziem oddziaływania na podświadomość poprzez tworzenie obrazów tego, czego pragniemy. Mapa ma za zadanie przedstawiać nasze plany i marzenia, które działają jak afirmacja i przyciągają realizację tego, co chcielibyśmy w życiu posiadać lub osiągnąć. Stanowi przy tym świetną zabawę, co gwarantuje, że podświadomość szybko się otworzy na przekazywane jej symbole. Mapę Marzeń buduje się na planie kwadratu podzielonego na 9 obszarów.

Przygotuj karton w kształcie kwadratu i podziel na dziewięć równych pól. Można w ramach wyjątku użyć dziewięciu sztuk arkuszu A4 z drukarki i pod spodem delikatnie podkleić przezroczystą taśmą klejącą (wyjdzie z tego prostokąt, ale kształt ma charakter jedynie symboliczny).

Ponieważ energia podąża za myślą i uwagą, będziesz teraz tworzyła każdy obszar swojego życia świadomie. Podział kartonów na takie same części jest ważny ze względu na to, że zapewni ci równy podział energii we wszystkich obszarach życia.

Wzór Mapy Marzeń w kwadracie

Jakie obszary życia umieszczać w poszczególnych polach

 1. Bogactwo – pieniądze, banknoty, biżuteria, samochód, dom, złota rybka, sejf, złoto i  wszystkie inne przedmioty, które według nas są wartościowe.
 2. Sława – górskie szczyty, strzeliste wieże, trofea, nagrody, puchary, dyplomy, dzieła sztuki, elementy sakralne (np. figurka Jezusa, Aniołów, itp.)
 3. Związki – zdjęcia zakochanych par, dwa serduszka, dwa delfiny, dwa gołębie, dwa łabędzie, kwiaty (najlepiej róże), obrączki, kamienie szlachetne.
 4. Rodzina – zdjęcia dzieci (koniecznie uśmiechniętych, najlepiej razem z rodzicami), zdjęcia przedstawiające rozrywkę i zabawę.
 5. Zdrowie – swoje zdjęcie z  najlepszych czasów, zdjęcie modelki czy aktorki, do której chcemy być podobni, wszystko, co kojarzy nam się ze zdrowiem i witalnością.
 6. Przyszłość, Twórczość, Kreatywność – droga: jasna, prosta, wyraźna, równa, wygodna; woda, fontanna, kwiaty, klucz, statek, dyplomy, puchary.
 7. Wiedza – książki, komputer, dyplomy, podobizny nauczycieli duchowych (Budda, Jezus, itd.), symbole wiedzy duchowej, zdjęcia gór, lis lub sowa – symbol mądrości.
 8. Kariera – zdjęcia rodziców, kominek z  płonącym ogniem, choinka, drzewo, kolumny, kwiat, obraz, zdjęcie wody.
 9. Przyjaźń, Ludzie, Podróże – zdjęcia konkretnych przyjaznych nam osób, anioły, zwierzęta domowe, widoki egzotycznych miejsc, które chcemy odwiedzić, mapy, globusy.

Forma plastyczna jest dowolna. Możesz malować, rysować, wyklejać wycinki z gazet. Każdy może wybrać sobie taką technikę, która jest mu najbliższa i najłatwiejsza. Liczy się skupienie, wiara w działanie metody oraz włożona energia – czas i wysiłek. Najważniejsze jest, aby się przy tym dobrze bawić, ponieważ lekkość i radość przyciągają spełnienie naszych planów.

Podświadomość jest jak małe dziecko i o wiele lepiej daje się zakodować, kiedy wybieramy metodę będącą dobrą zabawą.

Ja sama stosuję moją ulubioną technikę kolażu. Z kolorowych czasopism wybieram najpiękniejsze zdjęcia, które kojarzą mi się z miłością, szczęściem, zabawą, podróżami i bogactwem. Wyklejam mapę, tworząc wizje i obrazy zgodnie z odpowiednimi polami. Dobieram symbole, które najlepiej do mnie przemawiają i które najbardziej mi odpowiadają.

Kiedy tworzysz swoją Mapę Marzeń, wybieraj te zdjęcia czy rysunki, które działają na Ciebie pozytywnie, wywołują na Twojej twarzy uśmiech, powodują, że zaczynasz marzyć i planować. Mapa Marzeń powinna być przesłodzona i rozświetlona. Obrazy mają się podobać przede wszystkim Tobie, a nie komuś innemu. To Ty tworzysz plan własnego życia.

Zwracaj również uwagę na szczegóły symboliki. Jeśli w obszarze związków chcesz wkleić zdjęcie przytulonej pary, zwróć uwagę na to, czy ludzie na tym zdjęciu patrzą na siebie, czy uśmiechają się do siebie. Wszystkie zdjęcia i formy powinny emanować dobrą energią i mieć pozytywną wymowę. Jednym z przykładów, jak wygląda i jak działa Mapa Marzeń, jest historia Johna Assarafa zawarta w filmie “Sekret, który polecam jako bonus do obejrzenia dla chętnych.

Aby wzmocnić działanie Mapy Marzeń, można ją wykonać w pewne szczególne dni, np. na początku roku kalendarzowego lub w swoje urodziny. Najbardziej jednak korzystnym okresem są odpowiednie fazy Księżyca. Mistrzowie duchowi twierdzą, że nów jest bardzo silnym okresem, który wspiera wszelkie formy wzrostu i korzystnie wpływa na inicjowanie nowych projektów. Wzmacnia zatem przedsięwzięcia gospodarcze, związki, twórcze pomysły. Jest odpowiednim okresem dla życzeń, które rozpoczynają nowe sytuacje w naszym życiu.

Mapę należy wykonać w ciągu 48 godzin od momentu wejścia Księżyca w nów (możesz sprawdzić w Internecie, kiedy wypada nów, tak abyś mogła się przygotować do tworzenia swojej mapy). Bardzo ważne jest to, aby nie tworzyć jej w nieskończoność. Powinno to być energiczne, twórcze działanie, które uruchamia magię podświadomości. Ja zazwyczaj wykonuję ją szybko i za jednym podejściem – taka zabawa trwa około 2-3 godzin. Rozciąganie w czasie, przerywanie pracy na kilka dni lub odkładanie na później nie przynosi spodziewanych efektów. Pamiętaj także, aby na odwrocie swojej mapy zapisać datę, kiedy ją stworzyłaś. Będzie ona dla Ciebie działać przez kolejne pięć lat. Po tym okresie należy ją spalić i stworzyć nową.

Życzę Ci, aby tworzenie nowej mapy odbywało się już z Twoim ukochanym.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać, a zrozumiem.
Konfucjusz

Tworzenie pozytywnych myśli – krok trzeci

Jakość Twojego myślenia i sposób mówienia
powodują jakość Twojego życia
.

Myśli są bardzo ważne, ponieważ to, na czym się skupiamy, rośnie. To, o czym myślimy, zarówno o sobie, jak i o innych, staje się prawdą w naszym życiu i pojawia się w świecie zewnętrznym. Nasze myśli mają ogromną siłę manifestacji. Zawsze skupiaj się na tym, o czym myślisz w danym momencie. Jeśli masz tendencję do negatywnych myśli, naucz się szybko je odganiać. Możesz to zrobić, mówiąc do swojego umysłu:

DZIĘKUJĘ, ŻE MI TO MÓWISZ

Następnie te złe myśli zastąp czymś radosnym i pozytywnym, bo teraz będą miały one ogromne znaczenie. Jesteś w procesie kreacji i musisz dbać o siebie jak o małe, bezbronne dziecko. Dam Ci kilka podpowiedzi i technik, które należy wykonywać i wprowadzić do życia codziennego. Naucz się dobierać myśli tak, jak dobierasz odpowiednie ubrania. Jeśli chcesz kontrolować swoje życie, panuj nad umysłem i myślami, inaczej nic się nie zmieni. Nie wyjdziesz z trudności lub z sytuacji, w której już nie chcesz być. W każdym momencie i w każdej chwili swojego życia to Ty podejmujesz decyzję o tym, jak się czujesz i co myślisz. Ty nadajesz znaczenie słowom, które wypowiadasz, zarówno do siebie w myślach, jak i do innych. Nadajesz również znaczenie słowom, które słyszysz od innych. Tylko od Ciebie zależy, jak długo pozwolisz im pozostać w Twoim umyśle.

Kiedy zaczniesz już krok po kroku działać, by przyciągnąć wymarzonego partnera, ważne jest również to, aby nie osiąść na laurach. W miarę szybko wykonuj kolejne zadania. Jak już wspominałam, pisanie lub mówienie afirmacji potrwa 21 dni. Przygotowanie listy cech maksymalnie powinno zająć około tygodnia. Kolejne trzy tygodnie to proces oczekiwania, w którym skupiamy się przede wszystkim na pozytywnych, wzrastających myślach dnia codziennego i wprowadzamy je do naszego życia na stałe. Gwarantuję Ci, że kiedy zaczniesz się skupiać tylko na dobrych myślach i słowach, po trzech tygodniach nawet nie będziesz już chciała myśleć ani mówić negatywnie. Rezultaty pozytywnego nastawienia do świata i do samej siebie są spektakularne – wokół siebie doświadczysz ogromnej zmiany.

Zasadzone w ziemi ziarenko, z którego ma wyrosnąć piękna roślina, nie wzrośnie następnego dnia rano. Pod ziemią zachodzi proces tworzenia, a ziarenko przyciąga wszystko, co jest mu potrzebne, aby wzrosnąć. To samo będzie się teraz działo z Tobą. Przechodząc przez poszczególne etapy, jesteś w  procesie tworzenia samej siebie na nowo. Cała praca nad sobą, którą będziesz wykonywać, jest niezwykle cenna. Sama musisz wzrosnąć do odpowiedniego partnera, którego pragniesz do siebie przyciągnąć. Marząc o  kimś wyjątkowym i wspaniałym, mamy obowiązek stać się takimi właśnie osobami. Chcąc osiągnąć coś więcej, sami od siebie też musimy dać coś więcej.

By zyskać coś, czego nigdy nie miałaś, musisz zrobić coś,
czego nigdy nie robiłaś
.

Zrozum, dlaczego cały ten proces i praca nad sobą są dla Ciebie tak ważne. Wyobraź sobie, że staje przed Tobą Twój ideał mężczyzny. Zapewne będzie mądry, przystojny, zadbany, niesamowicie inteligentny. Jego sposób wypowiadania oszołomi Cię. Jednym słowem, gentleman w każdym calu. Stajecie twarzą w twarz, macie iść na randkę i poznać się lepiej. Sama najlepiej wiesz jakie przeżycia masz za sobą, zarówno z domu rodzinnego, jak i z relacji partnerskich. Do tej pory nikt Ci nie mówił, na czym polega praca nad sobą, tak więc kierujesz się nawykami, przekonaniami i emocjami, które zakorzenione są w Tobie po dzień dzisiejszy. Jeżeli do tej pory byłaś np. osobą zazdrosną w relacji (co świadczy o zaniżonym poczuciu własnej wartości), to jak uważasz? – czy będąc z takim mężczyzną, wiele czasu upłynie, zanim zrobisz mu scenę zazdrości? On będąc przyzwyczajony do wielu damskich spojrzeń, będzie po prostu sobą. A jeśli doświadczyłaś w swoim związku zdrady, co Twoja podświadomość zapisała jako niezasługiwanie na miłość lub przekonanie o tym, że jesteś gorsza – czy dasz radę wytrwać w takiej relacji? MOJA DROGA, OTÓŻ NIE! Nie dasz rady, a wiesz dlaczego? Twoja podświadomość nie da Ci nawet szansy, żeby taki mężczyzna pojawił się obok Ciebie. Twoje przekonania będą sabotowały Cię na każdym kroku. Nawet jeśli z jakiegoś względu wasze drogi splotą się na chwilę, to relacja ta nie będzie miała szansy na dłuższe przetrwanie, gdyż poraniona część Ciebie zniszczy ten związek, nie uświadamiając Ci nawet, dlaczego tak się stało.

Nikt świadomy nie jest w stanie wytrwać w gehennie. Z tego powodu partner, którego, dajmy na to, zaatakujesz lawiną swoich niekontrolowanych emocji, bojąc się na zapas zranienia lub zdrady z jego strony, weźmie raczej nogi za pas, zamiast planować wspólną przyszłość.

Pamiętaj, że wszelkie objawy zazdrości, które występują u Ciebie lub partnera, świadczą o zaniżonym poczuciu własnej wartości i to nad tym aspektem należy zacząć pracować.

Kiedy ludzie są zrównoważeni emocjonalnie i żyją ze sobą w zgodzie, w ogóle nie mają potrzeby odczuwania takich emocji jak zazdrość, ponieważ znają już swoją własną wartość i wiedzą, że osoba, z którą weszły w związek, każdego dnia zdaje sobie sprawę z tego, jakim jest szczęściarzem, posiadając tak cudownego partnera, jakim jesteś. Jeśli mimo wszystko ktoś by Cię zdradził, Twoja wartość osobista nie pozwoli Ci się załamać, a jedynie uświadomi, że ten człowiek nie był Cię wart i lepiej, że tak się stało, bo życie szykuje Ci coś wspaniałego.

Dlatego jeśli chcesz mieć obok siebie wspaniałego mężczyznę, sama najpierw stań się wspaniałą kobietą. Człowiek, który chce dorównać diamentowi, w  pierwszej kolejności musi stać się wewnętrznie czysty, a jego wiedza i uczucia uporządkowane. Każdy chciałby być diamentem, ale niewiele osób jest gotowych poddać się oszlifowaniu. Ja jednak wiem, że Ty należysz do tych nielicznych osób, które stać na ten szlif. Zaprzyjaźnij się więc ze swoją podświadomością, ucząc ją nowych dla Ciebie programów i przekonań.

Zmień swoje myślenie i podnieś swoją wewnętrzną energię na poziom, na jakim jeszcze nigdy nie była. Pełna ekscytacji i iskry w oczach podbijaj świat. Oszlifuj swoje życie, a Twój umysł zalśni diamentowym blaskiem. Dzięki temu przyciągniesz do siebie drugi diament. Jak masz to zrobić? Pozwól mi poprowadzić się przez ten proces, który sama kiedyś przeszłam, i wiem, jak bardzo jest to ważny.

Złote zasady wewnętrznej zmiany

 • Zamiast się na siebie złościć, kiedy coś nie wyjdzie, uśmiechnij się i powiedz w myślach – DAM RADĘ.
 • Nigdy nie czuj rozczarowania. To bardzo słaba energia. Zamień ją na zaufanie, że wszystko dzieje się po coś i jest w tym wyższy cel.
 • Słuchaj często swojej ulubionej muzyki, czegoś, co przywołuje miłe wspomnienia i po prostu Cię rozwesela.
 • Przestań oglądać wiadomości, które pokazują same negatywne schematy. Pomyśl, co wnosi w Twoje życie informacja, że na drugim końcu świata zginęło pięć osób. Dzieje się tak przecież każdego dnia i jest to proces nieuchronny. Polityk danej partii nie wywiązał się ze swojej obietnicy i wybuchł wielki strajk. I co z tego? Świat musi się ocknąć, że żyjemy w  jednym wielkim systemie. Trzeba z niego natychmiast wyjść i nie dać sobą manipulować.

Niestety media chcą nas kontrolować i trzymać w ciągłym strachu i napięciu, przez co obniżają naszą energię życiową, a to z kolei ułatwia im kontrolę nas wszystkich. Zauważ, że rzadko kiedy można usłyszeć coś pozytywnego w wiadomościach. Dlatego proszę Cię, przestań się martwić tym, co dzieje się na całym świecie.

Skup się na kreowaniu własnego szczęścia tu i teraz. Przecież to właśnie na tym Ci zależy najbardziej – być szczęśliwą przez resztę swojego życia i  cieszyć się pięknem tego świata. Możliwe, że to, co właśnie przeczytałaś, brzmi dla Ciebie kontrowersyjnie. Dlatego jest to tylko moja sugestia, którą chciałabym, abyś wzięła pod uwagę dla swojego dobra.

 • Każdego wieczora wizualizuj osobę, którą pragniesz przyciągnąć. Wyobrażaj sobie nową siebie w różnych romantycznych chwilach, w  których jesteście razem. Na pewno zawsze marzyłaś, aby w Twoim życiu wydarzył się jakiś niezwykły moment z bliską Ci osobą. Teraz masz na to szansę – wyobraź sobie, jak przeżywasz właśnie tę chwilę z mężczyzną, którego pragniesz. Poczuj emocje, a nawet zapach, jaki czujesz podczas tego momentu. Będziesz wykonywać to ćwiczenie tak długo, aż dojdziesz do końca procesu, o którym dowiesz się w ostatnim kroku.
 • Napisz list do tej osoby, który następnie spalisz. Jest on tzw. listem energetycznym. Powinnaś zawrzeć w nim swoje myśli i znów otworzyć serce. Wybierz dzień, w którym to zrobisz. Zapal świecę intencyjną, włącz relaksującą muzykę i stwórz odpowiedni do tego nastrój.

Napisz list do wymarzonego partnera

Zawrzyj w nim coś osobistego, swoje myśli i emocje, jakie Ci towarzyszą podczas tego procesu. Coś w rodzaju: „Dziękuję mój jedyny, że już gdzieś tam na mnie czekasz i niedługo się spotkamy”. Napisz o swojej radości, którą czujesz na myśl o spotkaniu. Jeśli chcesz, napisz o smutku, o tym, że ostatnie miesiące w samotności były dla Ciebie trudne i myślałaś wtedy, jak dobrze byłoby mieć go obok. Napisz, że jesteś pełna miłości i gotowa na spotkanie. Wspomnij o tym, że wstając codziennie rano, myślisz o nim. Pisz z serca, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Dla ułatwienia możesz sobie wyobrazić, że już znasz tę osobę, kochasz ją, tylko teraz jest gdzieś daleko i czekasz na nią z utęsknieniem. Jeśli poczujesz, że chce Ci się płakać, to pozwól sobie na to. Im więcej emocji będziesz czuła i uzewnętrzniała, tym większą moc twórczą będzie miał list. Musisz zdawać sobie sprawę, że takie uczucia mogą się również pojawić mimo tego, że jeszcze nigdy nie widziałaś na oczy mężczyzny, o którym marzysz. Twoje serce jednak już wie, że on istnieje i na poziomie energetycznym szczerze i prawdziwie go czuje. Wie, jak to jest za nim tęsknić.

Kiedy już napiszesz list, przeczytaj go na głos, a potem – w zależności, w co wierzysz – podziękuj: Bogu, Wszechświatowi, Najwyższej Inteligencji, Aniołom, komu tylko chcesz. Podziękuj za prowadzenie i za spotkanie waszych serc. Następnie spal list, gdzieś w bezpiecznym miejscu. Ja zawsze do takich rytuałów używam toalety, trzymając list metalową pęsetą. Kiedy ogień już całkowicie go pochłonie, wtedy spuszczam wodę i po sprawie. Reszta to już całkowity proces energetyczny.

Co takiego niesamowitego jest w liście energetycznym?

Oprócz wyrażenia swoich pragnień i emocji, list przechodzi przez energie czterech żywiołów.

 • Papier, na którym piszesz, to drzewo i żywioł ziemi.
 • Żar, w którym płonie list, to żywioł ognia.
 • Dym podczas palenia listu rozdmuchuje żywioł powietrza.
 • Spalony papier, który wrzucasz do wody, jest w rzeczy samej żywiołem wody i płynie z jej nurtem do celu.

W ten sposób list dociera do osoby, do której ma dotrzeć na poziomie energetycznym. Wiedz o tym, że kimkolwiek jest ta osoba i gdziekolwiek się teraz znajduje, również marzy o Tobie, pomimo że nie robi tego w taki sposób, jak Ty. Nie ulega wątpliwości, że tworzy Cię w swojej wyobraźni i  przyciąga poprzez pragnienie swego serca. Fakt, że podjęłaś decyzję, aby zrobić to świadomie, dokładnie i krok po kroku, jest Błogosławieństwem dla Was obojga i pomostem między dwoma brzegami.

Jeżeli jesteś osobą silnie wierzącą, możesz w kilku słowach ułożyć swoją własną modlitwę. Podziękuj w niej, że Twoja miłość jest już z Tobą w Twoim życiu i że razem spędzacie wspaniałe chwile.

Pamiętaj również o tym, aby być zawsze człowiekiem wdzięcznym za wszystko i codziennie dziękować. Uczyń z tego dobry nawyk. Poranek, gdy wstajesz z łóżka, a Twoje bose stopy dotykają podłogi, niech będzie znakiem, że zaczynasz w głowie przerzucać rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Każdego dnia mogą to być zupełnie różne rzeczy. Po prostu naucz się wstawać w energii wdzięczności, a Twoje życie nabierze niesamowitej jakości.

Źródło wszystkiego, czego szukasz, tkwi w Tobie. W Twoim sercu. Źródłem tym jest to, co czujesz.

Najtrudniejszy pierwszy ruch – krok drugi

Każda podróż, nieważne jak długa, zaczyna się od pierwszego kroku.
Konfucjusz

Kiedy już będziesz całkowicie gotowa, aby przywołać do swojego życia odpowiedniego partnera, czyli swoją Bratnią Duszę, Wszechświat zacznie pracować dla Ciebie. Już sama wewnętrzna decyzja i gotowość na pojawienie się właściwego partnera w życiu, porusza energię w całym Wszechświecie. Dlatego w tym czasie tak ważne jest pozytywne myślenie oraz pisanie afirmacji, a także to, aby każdego dnia starać się być lepszą wersją siebie. Dopiero w momencie, gdy Ty sama jesteś pełnią, masz coś, co możesz wnieść w związek. Dopiero gdy potrafisz sama kochać siebie i dbać o swoje potrzeby, jesteś w stanie dać miłość drugiej osobie i dbać o nią.

Jeśli marzysz, aby Twój partner był przystojnym i wysportowanym mężczyzną, samo Twoje pragnienie nie zwalnia Cię z obowiązku dbania o siebie. Wszystko ma początek w nas samych. Dlatego też taki proces nie może wydarzyć się w miesiąc. Jeśli nosisz w sobie (a każdy z nas ma coś do poprawienia) jakieś rany i bolączki z innych relacji lub masz poczucie, że tak naprawdę nie zasługujesz na kogoś wspaniałego, to nie uda Ci się spotkać takiej osoby. Stąd też tyle moich wskazówek dla Ciebie. Chcę, abyś za moim pośrednictwem zrobiła to naprawdę dobrze i porządnie. Możesz pomyśleć, że takie przyciąganie partnera jest łatwiejsze dla ładnych i pewnych siebie kobiet, a te, które czują się gorsze bądź są w swoim własnym mniemaniu mniej urodziwe, nie mają szans.

Dlaczego kobiety uważają się za mało atrakcyjne

Pozwól, że wyjaśnię Ci to w następujący sposób. To, jak wyglądasz i jak się czujesz, w większości zależy od Ciebie. Mogą na to wpływać Twoje doświadczenia z dzieciństwa lub trudnej relacji, która skutecznie zabiła Twój własny obraz siebie. Tak długo jednak, jak pozwalasz tym słabym myślom rządzić sobą, zamiast pożegnać je raz a dobrze i zostawić za sobą, tak długo będziesz uważać się za osobę mniej atrakcyjną. Jeśli czujesz, że kwestia przywrócenia Twojego poczucia wartości jest dla Ciebie czymś trudnym do osiągnięcia samemu, to pamiętaj, że zawsze masz dodatkową pomoc w  postaci terapeuty czy psychologa. Warto z tego skorzystać, nawet gdyby cały proces poszukiwania partnera miał się wydłużyć, ponieważ ceną jest Twoje życie, szczęście i przyszłość. Pora odejść od stereotypu związanego z faktem, że jeśli ktoś chodzi do psychologa, to musi mieć nierówno pod sufitem. Zauważ, że tak naprawdę w ten sposób mówią tylko ci, którzy wiodą szare i oparte na ciągłym niezadowoleniu życie. Ludzie świadomi biorą życie w swoje ręce i wychodzą mu naprzeciw, bo chcą żyć i oddychać pełną piersią.

Wracając do tych ładnych kobiet, co to rzekomo mają łatwiej i mogą więcej. Otóż może Cię teraz zaskoczę, ale słowo ładny w tym przypadku wcale nie oznacza lepszy. Kobiety, które z natury zostały obdarzone atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym, tak samo jak każda z nas borykają się z trudnościami i poszukują miłości. I choć może się wydawać, że do tych ‚‚ładniejszych’’ stoi kolejka mężczyzn, to wierz mi, że tak naprawdę w tej kolejce nie ma tego wymarzonego partnera, którego poszukuje atrakcyjna kobieta. Ona ma swoje inne potrzeby i cechy, jakich szuka w mężczyźnie. Wymarzonej relacji stawia zupełnie inne poprzeczki, więc tak samo jak pozostałe kobiety, chcąc być szczęśliwą, także musi przejść cały ten proces związany z przyciągnięciem do swojego życia wymarzonego partnera. Zwróć również uwagę, zanim z góry ocenisz kogokolwiek ‚‚ładniejszego’’ od siebie, że ta osoba z powodu swej zewnętrznej atrakcyjności może w swoim życiu borykać się z większym zagrożeniem czy nawet szydzeniem lub napastowaniem. Często kobiety, które uważa się za ładne, a które chcą się w życiu realizować, są szykanowane w pracy bądź stawiane w bardzo niezręcznych sytuacjach tylko dlatego, że są atrakcyjne, a tym samym wydają się być łatwym łupem dla zuchwałych.

Jeśli natomiast Ty uważasz się za kobietę mniej atrakcyjną w tej chwili, pamiętaj, że efektem twoich odczuć jest zaniżone poczucie własnej wartości oparte na słabych przekonaniach na swój własny temat. Lecz to nie żadna tragedia czy koniec świata. Warto jednak spojrzeć prawdzie w oczy i  uświadomić sobie ten fakt, bo właśnie ta świadomość będzie twoim filarem, na którym zaczniesz budować lepszą wersję siebie. To samo tyczy się osób kalekich, które już z samego faktu swojej ułomności często wycofują się z  życia towarzyskiego. I rzadko kiedy pomyślą o tym, że i oni zasługują na miłość oraz znalezienie kogoś idealnego dla siebie.

W swojej pracy spotykam się często, z tym że kobiety po przejściach mające więcej niż 45 lat, równie szybko rezygnują z siebie, swoich pasji, zainteresowań, wyjść ze znajomymi nie mówiąc już o poszukiwaniu partnera. I chociaż miłość jest jedyną wartością na świecie, której pragną wszyscy bez względu na wiek czy okoliczności życia, niektórzy rezygnują jednak z  poszukiwania jej. Taka rezygnacja potrafi dosięgnąć każdego z nas i często jest to wynikiem trudności, przez jakie zmuszeni byliśmy przejść w życiu. I które w dużym stopniu wpłynęły na nasze słabe przekonania o nas samych i zburzyły w nas poczucie własnej wartości. Jeśli czujesz, że należysz właśnie do grona tych kobiet, którym ciężko jest myśleć o sobie w samych superlatywach, które raczej nie marzą o wielkim szczęściu, to nie masz racji.

Jeśli odnajdujesz w powyższych słowach jakąś cząstkę siebie, proszę Cię: daj sobie szanse i weź swoje życie w swoje ręce. Bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Popracuj nad przywróceniem poczucia własnej wartości z osobą, która się na tym zna i zacznij żyć pełnią. Każdego z nas Bóg stworzył doskonałym, każdy z nas ma w sobie wewnętrzne piękno, które należy pokazać światu i którym warto się dzielić z ukochanym mężczyzną. Pamiętaj również o tym, że każdy mężczyzna ma swój własny gust. Dlatego wiedz, że także Ty możesz być dla kogoś najpiękniejszą kobietą na świecie.

Czas na drugie zadanie — Określ jakiego partnera pragniesz

Dość już więc tego tłumaczenia, od tej chwili zabieramy się za sedno sprawy. Weź czystą kartkę papieru, a nawet kilka i długopis. Zapal świece z intencją stworzenia idealnej wersji upragnionego mężczyzny dla Ciebie.

Możliwe, że zapytasz, co to dokładnie znaczy świeca intencyjna?

Już Ci wyjaśniam. Zawsze i wszędzie możesz zapalić święcę z intencją. Wystarczy, że w chwili kiedy ogień dotknie końcówki świecy i przerzuci na nią swój ciepły płomień, Ty w tym momencie na chwilę zamkniesz oczy i  pomyślisz o intencji, z jaką chcesz, aby ta konkretna świeca miała się wypalić. W naszym przypadku będzie to intencja przyciągnięcia partnera. Możesz to również czynić za każdym razem, kiedy będziesz zapalała w domu jakąś świecę, np.: z intencją miłego wieczoru, dobrych wieści, które nadejdą dla Ciebie, odzyskania zdrowia, przypływu gotówki czy lepszego porozumienia z  bliskimi. To Ty sama każdego dnia jesteś kreatorką swojego życia. I możesz zacząć to kreowanie poprzez wyrażanie dobrych intencji dla siebie. Żywioł ognia ma niezwykłe właściwości działania i warto, abyś poznała je od tej dobrej strony.

Kiedy już zapłonie Twoja świeca z intencją, włącz cichą, spokojną muzykę, przy której uwielbiasz się relaksować. Zapewnij sobie spokój, wyłącz wszelkie urządzenia zakłócające uwagę, takie jak telewizja, telefon itd. To jest teraz czas tylko dla Ciebie i pragnień Twojego serca. Możesz na chwilę zamknąć oczy i w ciszy posiedzieć kilka minut. W ten sposób skoncentrujesz się na tym, aby dopuścić do głosu swoją duszę i skrywane pragnienia.

Tworzenie listy prosto z serca

Zatytułuj swoją kartkę, np. „Mój wymarzony mężczyzna do życia i związku partnerskiego”. Najlepiej poczuj to swoim sercem i stwórz własny tytuł. Chodzi o to, abyś już w samym tytule określiła, do czego poszukujesz swojego partnera: do przyjaźni, związku, małżeństwa, biznesu, założenia rodziny czy ogólnie do życia we dwoje. Można wypisać kilka przykładów naraz. Zacznij pisać w  podpunktach cechy swojego wymarzonego partnera, tak, jak czujesz.

Pewnie nie uda Ci się napisać wszystkich cech od razu, dlatego na to ćwiczenie daj sobie nawet kilka dni. Teraz napisz to, co od razu przyjdzie Ci do głowy, a przez kilka kolejnych dni dopisuj rzeczy, które nasuną Ci się w ciągu dnia. Jeśli będziesz akurat w sklepie, pracy lub gdziekolwiek indziej, a coś przyjdzie Ci na myśl, zapisz to na kartce lub w telefonie. Po powrocie do domu koniecznie dopisz do swojej listy. Pamiętaj, dostaniesz dokładnie to, o co prosisz, a nie dostaniesz tego, o czym zapomnisz napisać. To naprawdę silnie działa.

Wypisz cechy wyglądu, charakteru, pasje. Dobrze, żeby były jakieś wspólne. Pamiętaj o romantyzmie, jeśli tego Ci potrzeba. Wspomnij również o różnicy wieku między Wami (ja akurat o tym zapomniałam, ale Ty, dzięki mnie, możesz teraz o tym pamiętać). Napisz też, żeby osoba ta była wolna w chwili poznania i gotowa na związek. Napisz, że chcesz, by lubił dzieci, albo, jeśli Ty chcesz mieć dzieci, by partner był na to gotowy. Jeśli ważna jest dla Ciebie seksualność, to również to napisz, aby partner był pod tym względem jak najlepiej dopasowany do Ciebie. Zaznacz, czy ma lubić sport, zdrowo się odżywiać, uwielbiać podróże jeżeli Ty je uwielbiasz. Generalnie wejrzyj w  siebie i pisz na swój własny wzór – to, czego najbardziej pragniesz doświadczyć z tym człowiekiem, co chcesz w nim widzieć i jaki ma być. Twoje serce będzie Cię prowadziło.

Każdego człowieka, który się do Ciebie zbliża, przyciąga coś, czego źródłem jest magnetyzm Twojego serca.

Stwórz znak rozpoznawczy

Kiedy twoje drugie zadanie zostanie już zakończone i powstanie cała lista cech wymarzonego partnera, poproszę Cię o coś jeszcze. Na samym końcu listy napisz: ZNAK ROZPOZNAWCZY – i pomyśl jeszcze przez chwilę, po czym na pewno poznałabyś, że mężczyzna, którego poznasz, to właśnie ten z  listy. Napisz tu nawet coś szalonego, że w dniu spotkania będzie miał czerwony szalik lub krawat albo że serce zacznie Ci walić jak młot, a ręce całe się spocą. Możesz również napisać coś bardziej twórczego.

Tutaj masz prawo dowolnie pobawić się wyobraźnią. Chodzi o to, abyś nie przeoczyła momentu, kiedy już Twoja prośba o  Bratnią Duszę uzewnętrzni się. Zapisując ten znak rozpoznawczy, Twoja podświadomość także go zakoduje i  w odpowiedniej chwili przypomni Ci i pomoże rozpoznać moment, w  którym pojawi się właśnie ta osoba. Jest to bardzo ważne, ponieważ dając wewnętrzną zgodę i gotowość na pojawienie się obok nas partnera, a także tworząc listę jego cech, poruszamy bardzo silną energię we Wszechświecie. Co oznacza, że wokół Ciebie będą pojawiały się różne osoby. Twój magnetyzm serca będzie ustawiony na przyciąganie i wiele osób płci męskiej to odczuje. Wielu z nich może mieć kilka z cech, które są dla Ciebie ważne w partnerze. Jednak Tobie przecież chodzi o to, aby wybrać dobrze, dlatego nie wpadaj od razu w ramiona pierwszego z brzegu mężczyzny. Ważne jest, abyś na pewno wiedziała, że to ta właściwa osoba stoi przed Tobą.

Tak więc znak rozpoznawczy jest niezwykle istotny. Pozwoli Ci na właściwą selekcję i radość ze stuprocentowego wyboru, a nie środków zastępczych. Dzięki temu dokonasz właściwego wyboru, natomiast partner, którego spotkasz, będzie wiedział, że nie wodzisz go za nos, tylko grzecznie uświadamiasz, że Ty szukasz w drugiej osobie czegoś innego. Szczerość zawsze jest lepsza, nawet jeśli przez chwilę sprawisz komuś przykrość.

Wszechświat jest jak wielki sklep

Możliwe, że całość tej wypowiedzi zabrzmi dla kogoś trochę ostro, a cały proces wyda się podobny do robienia zakupów w supermarkecie, ale tak to właśnie działa. Cały Wszechświat jest właśnie jak taki wielki sklep, w którym wybierasz to, czego pragniesz. Pod warunkiem, że dokładnie wiesz, czego pragniesz. Uświadom sobie, że tu i teraz, po stworzeniu swojej listy i gotowości Twojego serca, przyciągasz coś niemożliwego do wyjaśnienia, coś nowego i zaskakującego.

Być może, kiedy to się objawi w Twoim świecie zewnętrznym (na tę chwilę jest już w Twoim świecie wewnętrznym, czyli w Twoich myślach) to nawet nazwiesz to cudem. Zaufaj więc Twojemu sercu, zaufaj Wszechświatowi. Oddaj się całkowicie, aby ten proces mógł działać w Twoim życiu i dla Twojego dobra. Od teraz przestań myśleć o stworzonej przez Ciebie liście cech. Wszystko i tak zdarzy się w najlepszym dla Ciebie czasie. Przed Tobą jeszcze niemało pracy, moja Droga, więc będziesz miała o czym myśleć.

Najważniejszym momentem w Twoim życiu jest TERAŹNIEJSZOŚĆ. Wszystko, o czym teraz myślisz i co czujesz,
tworzy Twoją PRZYSZŁOŚĆ

Najważniejszy jest początek – krok pierwszy

Aby w naszym życiu cokolwiek powstało od nowa i stało się w nim trwałe, należy najpierw posprzątać stare brudy. Dlatego więc bez względu na to, w jakim miejscu obecnie jesteś, rozejrzyj się i zastanów, co należałoby zrobić na samym początku. Jak to w życiu bywa, jest kilka opcji i nie ma sytuacji bez wyjścia.

Jeśli jesteś w relacji z kimś, kogo przestałaś kochać, gdzie nic się już nie układa, a Twój wewnętrzny zapał zgasł totalnie, zastanów się, co jest tego przyczyną. To Ty znasz swój związek najlepiej. Porozmawiaj z partnerem i powiedzcie sobie, co komu leży na sercu. Często patrzymy na drugiego człowieka przez własny pryzmat, podczas gdy on w tym czasie działa inaczej i czuje coś zupełnie innego. Jeśli trudno wam razem dotrzeć do pewnych spraw i osiągnąć porozumienie, skorzystajcie z pomocy terapeuty lub mediatora. Zawsze należy wykorzystać wszystkie możliwe opcje, zanim powie się definitywnie koniec. Czasem wystarczy poświęcić sobie więcej czasu i wprowadzić do powiewającego nudą związku odrobinę fantazji, wspólną kolację poza domem, kąpiel czy kino. Warto wrócić pamięcią do początków wspólnego bycia i znów robić to wszystko, co wtedy sprawiało wam radość.

Bywają też trudne relacje, które przez dłuższy czas przytłaczają nas wewnętrznie. Wtedy należy szczerze spojrzeć w głąb swojego serca i zadać sobie pytanie, czy nadal chcę tak żyć? Czy jestem szczęśliwa? Czy ten związek i ten partner uskrzydlają mnie, czy raczej na każdym kroku podcinają mi skrzydła? Czy mogę być prawdziwą sobą w tej relacji? Odpowiedź należy tylko do Ciebie.

Moment, w którym relacja umiera

Mogę jedynie dodać, że relacja zaczyna umierać jeśli oboje zaczynacie iść w  zupełnie różnych kierunkach. Kiedy zanikają wspólne rozmowy, posiłki, wyjazdy, a przede wszystkim seks. Kiedy więcej jest słów przykrych niż tych pełnych miłości, szacunku i wewnętrznej motywacji. Kiedy pojawiają się kłamstwa oraz zdrady. Wiem też, że nawet mimo najczarniejszych scenariuszy, jeśli partnerzy chcą spróbować i ratować związek, to pomoc i odpowiedni ludzie na ich drodze zawsze się znajdą. Jeżeli pozostała w nich choćby iskra miłości, to jest na czym budować.

Są też jednak chwile prawdy, kiedy trzeba się ocknąć. Jeśli masz już dość tkwienia w relacji, która nie idzie naprzód, która jest toksyczna i wyniszcza cię na jakimś poziomie, to daj samej sobie szansę i zakończ ten związek. Zdarza się czasem, że jednym z najlepszych rozwiązań dla dwojga ludzi jest po prostu rozstanie. Wtedy należy zakończyć tę relację w sposób odpowiedzialny i dorosły. Wyrazić swoje uczucia, powiedzieć, co już nie działa i dlaczego postanawiasz żyć inaczej. Partner ma prawo wiedzieć, co Tobą kieruje. Takie zakończenie związku w sposób kulturalny, polubowny i za pomocą dobrych słów, kiedy będziecie życzyć sobie jak najlepiej, to najodpowiedniejsze rozwiązanie, które dobrze wróży na przyszłość.

Zdarzają się jednak sytuacje trudniejsze, gdy jesteś uwikłana w związek typowo zależny od drugiego człowieka i ciężko z niego wyjść, zwłaszcza jeśli partner jest despotyczny i uparty lub ma trudny charakter. Skontaktuj się wtedy z terapeutą lub psychologiem w swoim mieście, aby z jego pomocą mądrze przejść ten proces rozstania, a jednocześnie zachować swoją godność. Pomoc specjalisty pomoże Ci także zachować optymistyczne nastawienie i dobre myśli co do Twojej przyszłości i dalszych kroków. Jest to niesamowicie ważne za każdym razem, kiedy wchodzimy w swoim życiu w nowy etap. Wsparcie osoby neutralnej, która nie będzie Cię oceniać i pomoże Ci dostrzec inną stronę w każdej sytuacji, a także podpowie, jak pracować z Twoją podświadomością, jest niezmiernie istotne.

Nie wchodź w nową relację, zanim nie posprzątasz po poprzedniej

Ważne jest, aby nie wchodzić w nową relację, a nawet nie rozpoczynać szukania, zanim nie zakończy się starego etapu i nie oczyści energii wokół siebie. Dlaczego? Wytłumaczę Ci to na dość prostym przykładzie, który na mnie samej zrobił kiedyś ogromne wrażenie. Wyobraź sobie, że masz piękną sypialnię, a w niej wielkie, miękkie i wygodne łóżko, na którym leży ozdobna satynowa narzuta. Wszystko wygląda wspaniale, od razu chciałoby się wskoczyć na to łóżko i poczuć spokój. Rozpędzasz się, biegniesz, wskakujesz, a tu chlup – wpadasz. Coś się dzieje, coś jest nie tak. Odkrywasz satynową narzutę, a pod nią… nieporządek panujący w całej sypialni i towarzyszący mu przykry zapach.

Co z tego, że schowamy swoją przeszłość i nierozwiązane problemy pod coś ładnego. Jeśli nie posprzątamy tego dokładnie, żaden z partnerów, ani Ty, ani osoba, która się pojawi, nie będziecie mogli czuć się komfortowo w tej relacji. Wiadomo, że są sprawy, których nie rozwiąże się natychmiast i część z nich można realizować w trakcie. Jednak to, co najważniejsze i co da się zrobić, należy rozwiązać od razu. Przede wszystkim zakończ stary związek, zanim pomyślisz o nowym.

Pamiętaj także, że już na początku relacji, w którą wejdziesz lub w której od niedawna jesteś, będziesz musiała włożyć trochę pracy i energii, aby pielęgnować wzajemne szczęście od samego początku, kiedy jest to praktycznie najłatwiejsze. Nawet w najcudowniejszej relacji z czasem opadają emocje i słabnie euforia między zakochanymi. Transformacja jest naturalną częścią procesu, jakim jest związek z drugim człowiekiem i będzie ona trudna, jeśli nie zajmiesz się nim od początku. Oczywiście zdarza się i tak, że ludzie trwają w swych relacjach z przyzwyczajenia lub ze strachu. Chcieliby z nich wyjść, ale się boją, bo coś ich trzyma. Mają wspólne zobowiązania, dzieci, a mimo to marzą o kimś, kto by ich lepiej rozumiał. Zdarza się i tak, że czasem szukają innej osoby, nie robiąc wcześniej porządków w swoim ogródku. Co się wtedy dzieje? Wszechświat oczywiście odpowiada na ich prośbę i pojawia się osoba, o której tak intensywnie marzyli. Problem powstaje w momencie, kiedy, z własnej woli, nie mogą z nią być, bo nadal mają nierozwiązane sprawy i po pewnym czasie obiekt ich marzeń znika z kimś innym. Mogą być też inne sytuacje, kiedy partner, który pojawia się w naszym życiu i ma wobec nas dobre intencje, nie będzie w stanie czekać na nas w nieskończoność, aż wyjdziemy z innej relacji. I czas, który powinien być naszym sprzymierzeńcem w tej sytuacji stanie się wrogiem.

Moja Droga, dzieje się tak, ponieważ nic nie trwa wiecznie. Każda szansa, czy to na sukces, czy na miłość Twojego życia, trwa tylko przysłowiowe pięć minut. Na następne przyjdzie Ci znów trochę poczekać i uwierz mi, będzie to trwało znacznie dłużej, niż pięć minut. Są też inne sytuacje, na przykład gdy nie posprzątamy przeszłości, a już zabieramy się za planowanie nowej. Pomimo bycia w związku, gdy pojawi się ta właściwa – naszym zdaniem osoba, podejmujemy nagłą i szaloną decyzję o rychłym rozstaniu i na łeb na szyję lecimy w ramiona nowego partnera. Wszystko przewraca się wtedy do góry nogami, tworzymy wielki i nieopanowany chaos. Kilka osób po drodze prawdopodobnie ucierpi, a ten bagaż z niepozałatwianych spraw będzie nam ciążył w nowym wymarzonym związku. Pomijając fakt, że mężczyzna, który się dla nas pojawił, jest idealny i prosto z nieba, należy zawsze pamiętać, że świat rządzi się swoimi prawami. Czy nam się to podoba, czy nie, to nawet ta nowa, satysfakcjonująca relacja może nie udźwignąć tego balastu. Warto więc mieć to na uwadze.

A co jeśli już jesteś singlem

W zdecydowanie lepszej i znacznie prostszej sytuacji są single. Kto wie, może Wszechświat właśnie tego chciał, abyś w chwili czytania tej książki była singielką. Miał dla Ciebie tę wspaniałą niespodziankę, byś od razu mogła znaleźć swojego wymarzonego partnera bez naprawiania bądź rozwiązywania starych relacji. Niewątpliwie jesteś teraz szczęściarą, chociaż pewnie jeszcze pół godziny temu wydawało Ci się zupełnie inaczej. Prawie od razu możesz tworzyć w głowie swoją upragnioną drugą połowę. Choć to nie oznacza, że i Ciebie nie ominie sprzątanie. Będziesz sprzątać swoje przekonania tkwiące w podświadomości, aby przygotować się do nowego etapu. Aby Twoja podświadomość działała z Tobą jak jedna drużyna, należy ją przygotować do zmian.

Czas na pierwsze zadanie — Afirmacje

Podam Ci teraz neutralne afirmacje, które są pierwszym krokiem do działania i  przygotowania się na nadejście odpowiedniego partnera. Są to pozytywne zdania powtarzane codziennie, w celu wytworzenia właściwych nawyków funkcjonowania naszego umysłu. Najskuteczniejsze są afirmacje pisane, ale powtarzanie ich w myślach, czytanie na głos lub ich śpiewanie daje także świetny efekt. Afirmacje powinny dotyczyć nas samych, zmieniać nasze wyobrażenia na temat siebie i świata. Muszą być używane w czasie teraźniejszym, tak jakby to, co afirmujesz, już miało miejsce w Twoim życiu. Afirmacja działa jak Stróż, który wprowadza Cię w nowy dzień.

 • Ja … (w  miejsce kropek wpisz lub wypowiedz na głos swoje imię) daję sobie prawo do nowego związku.
 • Ja … jestem gotowa, aby spotkać osobę, z którą będę mogła stworzyć wymarzony przeze mnie związek partnerski.
 • Ja … wiem, że tu i teraz zasługuję na wspaniałego partnera w moim życiu i mam prawo do miłości.
 • Ja … lubię, kocham, szanuję i akceptuję samą siebie taką, jaką jestem.
 • Ja … zasługuję na wszystko, co najlepsze, spotykają mnie tylko miłe zdarzenia. Jestem bezpieczna.
 • Ja … dziękuję za całe szczęście i  dobro, które mnie spotyka każdego dnia. Teraz wiem i czuję, że moje życie jest udane i szczęśliwe.

Ważne, aby pisanie bądź wypowiadanie afirmacji (można je także nagrać na telefon, najlepiej swoim głosem i odsłuchiwać co najmniej 3 razy dziennie) trwało 21 dni. Ponieważ nasza podświadomość dopiero po tym czasie jest w stanie zaakceptować i wgrać w nasz umysł nowe przekonania, nawyki lub umiejętności.

Jeśli czujesz, że jest w Tobie jeszcze złość lub żal na byłego partnera, lub rozpamiętujesz jakiś ból z tego związku, to zanim zaczniesz pisać powyższe afirmacje, pożegnaj najpierw przeszłość. W  tym celu napisz list uwalniający do byłego partnera lub taki, w którym dokładnie opiszesz bolącą Cię nadal sytuację. Wyraź w liście wszystkie swoje emocje, ból i lęki, wsłuchaj się w  swoje serce, a ono najlepiej podyktuje Ci treść listu. Następnie spal go w bezpiecznym miejscu, najlepiej w domowej toalecie, a popiół spuść w wodzie.

Dzięki tej czynności to, co stare i uzdrowione odchodzi w niepamięć. Zacznij swoje lepsze jutro od afirmacji, które pozwolą ci zaakceptować zbliżający się nowy etap i przygotują Twoją podświadomość. Pisz więc afirmację o treści:

 • Ja … jestem całkowicie wolna od przeszłości.
 • Ja … zgadzam się na moje lepsze jutro.
 • Ja … mam prawo samodzielnie decydować o swoim życiu.
 • Ja … postanawiam teraz, że wybieram w życiu szczęście.

Możesz do nich dodać kilka z tych, które zapisałaś wcześniej. Sama stwórz swój zestaw afirmacji, które czujesz całą sobą, które przemawiają do Twojego wnętrza. Możesz teraz krzyknąć: Ojej! Ale kiedy ja to wszystko zrobię? Cóż, jeśli naprawdę zależy Ci, aby być szczęśliwą i mieć obok siebie osobę, która codziennie będzie sprawiać, że Twoje serce będzie się radować, to myślę, że dasz radę nie tylko znaleźć czas, ale także zrobić kilka innych rzeczy. Pamiętaj! To Twoje życie i tylko od Ciebie zależy, jaki będzie miało wymiar. Są rzeczy, które po prostu wymagają trochę czasu i tyle. W końcu nie sztuką jest zrobić coś połowicznie, tylko zrobić coś dobrze i mieć z tego satysfakcję. Możesz pisać lub czytać sobie wszystkie afirmacje bądź wybrać minimum cztery, które najbardziej do Ciebie przemówią.

Metody, jakimi się z Tobą dzielę w tej książce, zostały sprawdzone zarówno przeze mnie, jak i przez wiele innych kobiet w ciągu ostatnich kilku lat. Mogę więc z czystym sumieniem dać Ci prostą, a zarazem sprawdzoną instrukcję. Jak krok po kroku, oszczędzając przy tym kilka lat poszukiwań i popełniania błędów, znaleźć szczęście, które zagości w Twoim życiu w ciągu zaledwie kilku następnych miesięcy, a kto wie, może i znacznie szybciej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo pragniesz zmiany i jak mocno chcesz kochać i być kochaną oraz ile swojej energii w to włożysz. Metoda ta ma za zadanie służyć ludziom, ich własnemu szczęściu i miłości. Nie ma tu bowiem żadnych ograniczeń wiekowych, bo – jak wiadomo – wszyscy potrzebujemy miłości. Miłości trzeba szukać zawsze i wszędzie, bo kiedy wyruszamy na jej poszukiwania – ona zawsze wyjdzie nam naprzeciw.

Jeżeli chcesz coś osiągnąć, podejmij odpowiednie decyzje
i postępuj zgodnie z Nimi. Działanie oparte na decyzji zwiększa siłę przyciągania tego, czego pragniesz
.